2017 ÖSYS'de önemli değişiklikler var demiştik. Sınav içeriği ve uygulanmasıyla ilgili değişiklikler tamamlandı ve maalesef üzücü tablolar da (9.45'te sınav binasında olamadığı için bir yıl kaybedenler gibi) ortaya çıktı. Ancak bir de tercihlerle ilgili değişiklikler var ve sıra şimdi onlarda. Tercih ve yerleştirme ile ilgili değişiklikler neler? Aşağıda bunlara yer verdik:... 

2017 ÖSYS'deki önemli değişiklikler neler? Sınavsız geçiş kaldırıldı; meslek liseliler önlisans programlarına ek puanlı olarak girecek; Açıköğretim lisans ve önlisans programlarına puan türü geliyor; bütün öğretmenlik bölümleri ve ilahiyat tercihleri LYS ile olacak; YGS puanlı öğretmenlik bölümü kalmadı; öğretmenlik bölümü tercihleri için başarı sırası olarak en az ilk 240 bine girme şartı geldi. Madde madde değişiklikler burada:

2017-ÖSYS DEĞİŞİKLİKLER

2017 ÖSYS Programlar ve Kontenjanları GEÇİCİ Kılavuzu yayınlandı. Kılavuzu inceleyin.

Yorumlar

Ali Can Çokbilen

Açıköğretimde YGS puanlı 4 yıllık hiçbir bölüm kalmamış durumda. Neredeyse demişsiniz, ama linke tıklayıp Açıköğretim tercih robotuna bakınca hiç 4 yıllık YGS puanlı bölüm kalmadığı görülüyor zaten.