Açık Orta Okul 3. Dönem İlk Kayıt ve Kayıt Yenilemeleri Başladı

Açık Orta Okul 3. Dönem İlk Kayıt ve Kayıt Yenilemeleri Başladı

Dikkat:

3. Dönem kayıt işlemlerine 17 Mayıs 2021 tarihine kadar ara verildi. Bir ay evde boş oturmak istemiyorsanız Cuma’dan önce kayıt ücretini yatırın. Evinizde bir ay boşlukta iyi ders çalışabilirsiniz.

1.Açık Öğretim Ortaokulu 2020-3 dönemi İlk kayıt ve kayıt yenileme işlemleri 26 Nisan 2021 Pazartesi günü başlayıp 10 Mayıs 2021 pazartesi günü mesai bitiminde sona erecektir.

2.Açık Öğretim Ortaokulu kayıt şartlarını taşıyan tüm öğrencilerimiz ilk kayıt için Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerine başvurabilirler.

3.Yeni(İlk) kayıt olan öğrencilerin biyometrik fotoğraflarının Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerince sisteme yüklenmesi gerekmektedir.

4.Cezaevinde bulunan öğrencilerin haziran ayında yüzyüze yapılacak olan 2020-1. Dönem sınav bilgileri Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğüne teslim edildiği için cezaevinde görevli öğretmenlerin son dönemi 2020-1 olan ve özel durumu “tutuklu veya hükümlü” olan bu öğrenciler için yapacakları cezaevi bilgisi değişiklikleri, gönderilen sınav bilgilerinde değişiklik oluşturmayacaktır.

5.Sistemde özel durumu “tutuklu veya hükümlü” olan öğrencilerin 2020-3. Dönem kayıt yenilemeleri yapılmayacaktır. Bu sebeple özel durumu tutuklu veya hükümlü öğrencilerin özel durumlarının cezaevinde görevli  öğretmenler tarafından güncellenmesi gerekmektedir.

6. Özel durumu tutuklu veya hükümlü iken kayıt yenileme süresi içerisinde dışarı çıkan öğrencilerden 2020-3. Dönem için kayıt yenilemek isteyenlerin özel durumlarını değiştirerek kayıtlarını yeniletmeleri gerekmektedir.

7.Ücret muafiyeti olan öğrencilerimiz  kayıt yenileme işlemlerini e- posta,telefon vb. iletişim araçları ile Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerine gitmeden  yaptırabilirler.

 Açık Öğretim Ortaokulu 2020-2021 Öğretim Yılı III. Dönem İlk Kayıt Kılavuzu için Tıklayınız.

Açık Öğretim Ortaokulu  2020-2021 Öğretim Yılı III. Dönem Kayıt Yenileme Kılavuzu için Tıklayınız.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 27 Nisan 2021

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın