Açık Lise www.aol.meb.gov.tr öğrenci girişi ve işlemleri

Açık Öğretim Lisesi öğrencilerinin sınav giriş yeri öğrenme, ders seçme, adres değişikliği yapma, sınav giriş yeri değiştirme, fotoğraf yükleme, kredi durumunu inceleme, dönem bilgilerini görme, ortak ve seçmeli derslerden hangilerini seçebileceğini görme v.b. konularda www.aol.meb.gov.tr adresinden öğrenci girişi yaparak işlem yapmaları gerekiyor.Sınav giriş yerimi nasıl değiştirebilirim? Başka bir şehirdeyim Açık Lise sınavlarına nasıl girebilirim?

 Aol.meb.gov.tr öğrenci girişi yaparak gerçekleştirebileceğiniz işlemler:

Açık Lise İşlemleri

Açık lise 2. dönem sınav giriş yerleri ve sınav giriş belgesi  www.aol.meb.gov.tr öğrenci girişi yapılarak öğrenilebilir ve çıktısı alınabilir. Sınav giriş yerleri en geç 27 Mart Salı gününe kadar açıklanır (muhtemelen daha erken açıklanacak). Peki sınav giriş yerlerini nasıl öğreneceğiz, aol.meb.gov.tr adresinden sınav giriş yeri belgelerini nasıl göreceğiz ve çıktılarını nasıl alacağız. Aşağıda öğrenci giriş yaparak sistemden sınav giriş yerlerini öğrenme ve belgelerin çıktısını alma işlemini adım adım ve resimli olarak açıkladık.

www.aol_.meb_.gov_.tr-ogrenci-girisi-sinav-sonuclari

 

Açıköğretim Lisesi güncel İş Takvimi 2018 yılı sınav tarihleri ve sınav giriş yerleri açıklama tarihleri için tıklayın!


Açık Lise sistemden sınav giriş yeri öğrenme – 2

Sistemden sınav giriş belgenizi çıkartmanın üçüncü adımında sisteme giriş yaptıktan sonra kendi sayfanız açılacaktır. Açılan sayfada soldaki menülerden “öğrenci bilgilerini” tıkladığınızda alt menüler açılır. Alt menüler içerisinden “Sınav giriş belgesi”ni tıkladığınızda “… tarih / …. Dönem Sınav Giriş Belgesi” açılır. Bu belgede Cumartesi (saat 09.30) ve öğle (saat 14.00) ve Pazar sabah (saat: 09.30) oturumlarında sınava gireceğiniz dersler ve sınav yeri adresi (sınava gireceğiniz okul adı ve adres bilgisi) yer alır. Bu belgenin bir çıktısını yazdır butonuna basarak almalısınız.

Açık Öğretim ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi Sınavları ile ilgili açıklamalar:

  • Sınava girerken Sınav Giriş Belgensi ve mutalka NÜFUS CÜZDANIZIZI (Yoksa Sürücü Belgesi veya Pasaportunuzu) yanınızda bulundurun. Ayrıca Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartınızı yanınızda bulundurmanız lehinizedir.
  • Sınavlara cep telefonu, silah, bıçal vb. araç gereçlerle girilmesi yasaktır.
  • Sınav başlama saatinden yarım saat önce sınav yerinde hazır bulunun.
  • Bir oturumdaki sınav süresi 180 dakikadır. Sınavlara 20 dakikadan fazla geciken alınmaz. Sınavlarda kopya analizi uygulanmaktadır. Sınavınızın iptal olmaması için kopya çekmeyin ve kopya vermeyin.
  • Yedek salonda sınava girecek adayların sınava girecekleri dersin adını cevap kağıdına kodlaması zorunludur.
  • Not: Öğrenci Kimliği Zorunlu Değildir. 

Seçmiş olduğunuz derslerden Dil ve Anlatım dersinden başarılı olmak zorundasınız. Bunun dışındaki derslerden 3 kez sınavına girip başarısız olduğunuz derslerden muaf olursunuz. Muaf olduğunuz dersin kredisini kazanamazsınız. Bunun yerine bir sonraki dönemde seçmeli bir ders seçebileceğiniz gibi muaf olduğunuz dersi de tekrar seçebilirsiniz.

Açık Lise sistemden sınav giriş yeri öğrenme – 2. adım için tıklayın!

acik-lise-sinav-giris-yeri-ogrenme-www.aol.meb.gov.tr-ogrenci-girisi

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 31 Ocak 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın