Yahudi Soykırımı Temalı Bir Filmin Düşündürdükleri

İçindekiler

Yahudi Soykırımı Temalı Bir Filmin Düşündürdükleri

“Her yıl Yahudi soykırımıyla ilgili film çıkarmasalar ölecekler … hastalığına yakalanmış bazı yönetmenler. Benim anlamadığım bir şey var İkinci Dünya Savaşı’nı konu alan filmlerin neredeyse hepsinde sadece yahudi soykırımına değiniliyor.Peki ya Çingene soykırımı, Amerika tarafından Japonlara yapılmış olan katliam (Hiroşima,Nagazaki), binlerce Alman kadının Rus askerleri tarafından tecavüze uğraması, binlerce Yunan’ın Naziler’in kuşatmasında açlıktan ölmesi.Neden hiç bir filmde göremiyoruz bu olanları?

Neden sadece Yahudiler insanmış gibi davranılıyor ve diğer milletlere yapılanlar gözardı ediliyor? Garip olan bir durum daha var. Neden bu yapılan filmlerin çoğu sinemanın en prestijli ödüllerini alıyor? Her yerde reklamları yapılıyor.

Ben artık bunda bir art niyet olduğunu düşünmeye başladım ve bu filmlerin Yahudi diasporası tarafından bir şekilde desteklendiğini düşünüyorum. Ayrıca böyle filmlere verilen ödüllerin şaibeli olduğu su götürmez bir gerçek.

Yine Amerika ve Avrupa’nın Afrika’da siyahlara karşı yaptıkları katliamlar yıllarca yaptıkları köle ticareti. Güney ve Kuzey Amerika’da yerli Amerikalılara (Kızılderililere) yaptıkları katliamlar, İngilizlerin Avustralya ve Yeni Zelanda’da Aborjinlere ve Maorilere yaptıkları katliamlarla ilgili neden film yapmıyorlar?

Filistin’de milyonlarca Filistinli kendi topraklarında mülteci durumuna düştüler ve katledildiler. Bu çok duyarlı,entellektüel yönetmenler bu katliamlara neden gözlerini,kulaklarını kapadılar yıllarca?

Artık yahudilerle ilgili yapılan filmlerin sanattan çok propaganda, acındırma, ajitasyon gibi nedenlerle çekildiğini düşünüyorum. Basit anlatımıyla yahudiler şöyle demeye çalışıyor: “Bakın biz yıllarca eziyet çektik,katledildik şimdi bizim Filistin’de yaptıklarımıza göz yumacaksınız ve bizi eleştirmeyeceksiniz. Avrupalılar da zamanında yahudilere yaptıkları ayrımcılıkları ve katliamları Filistin olayını gözardı ederek günah çıkartıyorlar.

Bu tip filmlere giderek beyninizin yıkanmasına izin vermemenizi öneriyorum ve bilmeniz gereken şey sinema her zaman sanatla ilgili değil. Özellikle belli gruplar tarafından mükemmel bir propaganda aracı olarak kullanılabilir.

Not:Bu yazdıklarımdan yahudi düşmanı gibi bir çıkarımda bulunmayın.Bütün insanların eşit olduğuna inanıyorum.”

(*) Saul’un Oğlu (The Son of Saul) filmine Kayra ç.’nin yazdığı yorum

Bir sinema filmi, sadece bir film midir? Sinema filmleri tarafsız gözle mi izlenmeli midir?Yahudi Soykırımı Yalandır!

İsrail devleti ve siyonist ideoloji bu gün dahi yaptıkları her türlü zulmü hukuksuzluğu ve şiddeti mazur göstermek için ikinci dünya savaşı yıllarında Nazi rejiminin Yahudilere uygulamış olduğu iddia edilen soykırım, baskı ve yıldırma politikalarını mazeret olarak ileri sürüyor ve soykırıma uğramış bir millet olarak varlığımızı korumak için her türlü yolu kullanmamız; terör, şiddet ve insanlık dışı zulüm politikalarını uygulamamız meşrudur diyor.
Bu makalede Nazilerin masum yahudileri öldürmediğini onlara baskı zulüm işkence ve aşağılamalarda bulunmadığını iddia etmiyorum. Naziler bu vicdan, akıl ve hukuk dışı uygulamaların hepsini yapmışlardır fakat bunları yaparken amaçları Yahudi ırkına soykırım uygulamak değil siyonistlerin isteği doğrultusunda onları korkutup yıldırarak zorla Filistinde kurulacak israil devleti hedefi doğrultusunda tehcir etmektir.
Sonuç olarak Naziler ve siyonistler bu amaç doğrultusunda işbirliği yapmışlardır ve suç ortağıdırlar.
Filistinde ırkçı ve dinci faşizmin en uç noktasında siyonist ideolojiye ait bir devlet kurmak için altmış küsur yıldır her türlü hukuksuzluğu yapan, insanlık dışı politikaları uygulayan ve hatta bunları bir devlet politikası haline getiren İsraildeki siyonist rejim Nazi rejiminin gerçek azmettiricisi ve suç ortağıdır.
Bu yüzden Nazi SS birliklerine benzeyen israil ordusunun tutumunu asla yadırgamamak gerek çünkü her iki rejimde ruh ikizidir.
Gazzede filistinlileri kuşatılmış bir gettoda yaşamaya zorlayan İsrail ile Nazi rejimi arasında ne fark vardır?
İnsanları silahsız olduklarına bakmadan kadın ihtiyar çoluk çocuk diye ayırmadan öldüren ve öldürmeyi iyi bilen İsrailli siyonistler ile Naziler arasında ne fark vardır?
İkinci dünya savaşı sırasında pek çok insanlık suçu işlenmiştir bu suçlardan elbetteki en büyüğü Nazi ve Siyonist kadroların ortak projesi olan Avrupa Yarımadasındaki Yahudileri tehcir etmek için uygulanan sistematik terör politikalarıdır. Bu politikalardan ötürü Naziler elbette suçludur yargılanmışlar ve cezalandırılmışlardır fakat Nazilerin azmettiricisi ve suç ortağı olan siyonistler yargılanıp cezalandırılmak bir yana devlet sahibi yapılarak ödüllendirilmişlerdir.
Soykırım efsanesi ardına gizlenen bu kirli işbirliği bu gün artık ortaya çıkmaktadır ve Siyonistlerin soykırım efsanesi sayesinde yarattıkları masumiyet kalkanı düşmek üzeredir bu sayede siyonistlerin gerçek yüzü olan ırkçılık, barbarlık, kin ve vahşet dünya kamuoyunca çok daha rahat algılanabilecektir.
Bu makaleyi yazmaktaki ana amacım yahudi karşıtlığı ya da antisemitizm değil bu kirli işbirliğinin sorgulanarak teşhir edilebilmesine yardımcı olmaktır.
Devamı için tıklayın!
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Açık Lise sınavlarına hazırlanmanın en kolay hali: AçıkTercih AÖL Test Çöz!

Mobil Uygulamamızı İNDİRİN! AÖL Yeni Müfredat Çıkmış Sınav Sorularını Çözün!


Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 29 Ocak 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.