2020-3. Dönem Sınavına Kimler Girebilir? Sınav ve Kayıt Yenileme Tarihleri Ne Zaman? Sınav Online mı Olacak?

İçindekiler

2020-3. Dönem Sınavına Kimler Girebilir? Sınav ve Kayıt Yenileme Tarihleri Ne Zaman? Sınav Online mı Olacak? Açık Lise 3. Dönem Sınavı Nasıl Olacak?Açık Lise 2020 – 2. dönem online sınavları 25-29 Mart 2021 tarihleri arasında yapılıyor. Sınav ekranı 29 Mart Pazartesi gecesi saat 23:59 itibariyle kapanacak. Mezun olmak için 3. dönem sınavlarını bekleyen öğrencileri, bir yandan 25-29 Mart 2021 2. dönem online sınav sonuçlarını ne zaman açıklanacağını sorarken, öte yandan en çok merak ettikleri ikinci konu ise 3. dönem sınavlarını ne zaman yapılacağı ve kimlerin girebileceği. Bu sorulara Açık Öğretim Lisesi 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı İş Takvimi‘nden hareketle cevap veriyoruz.

3. Dönem sınav tarihileri 3-4 Temmuz 2021, Peki kimler girebilir?3‐4 Temmuz 2021 tarihlerinde yapılacak olan 3. Dönem sınavlarına, sınavın yapıldığı ilk gün itibariyle on yedi (17) yaşını doldurmuş, on sekiz (18) yaşından gün almış (2 Temmuz 2004 ve daha önce doğumlu) Açık ÖğretimLisesi öğrencilerinden, öğrencilik durumu “silik”, “donuk” veya “aktif” olanlar 3. Dönem kayıt yenileme işlemini yaptırmaları halinde katılabilecektir.


3. Dönem Sınavı Online mı Olacak?

3. Dönem sınavı da online mı olacak diye soranlar için: şu anda kesin ve resmi bir cevap yok. Sadece son dedikodu (pardon duyumu) aktaralım: Online (çevrimiçi) sınavlar için MEB 81 il ve belli başlı ilçe merkezlerinde çevrimiçi sınav salonları hazırlığını tamamlamak üzere. Bu da sınavın online olabileceği, ancak 1. ve 2. dönem online sınavları gibi ev ortamında amca, kuzen, bacanak, abla, teyze, üniversitede okuyan oğlan-kız (eski tabirle maaile) sınav olayının olamayacağı anlamına geliyor. 3. Dönem sınavına girebilecek olan arkadaşlar ona göre çalışın artık.

Son not: 2020’de 3. dönem sınavları Corona salgını sebebiyle yapılamamış ve Açık Öğretim Lisesi tarihinde bir ilk gerçekleştirilerek 3. dönem sınavlarına girme şartlarını taşıyan öğrencilere sınavsız 35 kredi verilmişti. Biz pandemiden ve yasaklardan kurtulmayı ve sınavların planlandığı gibi zamanında yapılmasını temenni ederek noktayı koyalım.

Başarılar diliyoruz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Açık Lise sınavlarına hazırlanmanın en kolay hali: AçıkTercih AÖL Test Çöz!

Mobil Uygulamamızı İNDİRİN! AÖL Yeni Müfredat Çıkmış Sınav Sorularını Çözün!


Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 3 Nisan 2021

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.