Açık Tercih Açık Lise Testleri: Üye Ol – Test Çöz

Açık Tercih Açık Lise Testleri: Üye Ol – Test Çöz

Sitemize üyelik başvuruları başladı, kayıt formunu geçerli bir mail adresi ile doldurun, üyeliğiniz onaylandığında onay maili, e-mail adresinize gelecek. 

Sitemize üye olarak

 • Yazılarımıza kolayca yorum yapabilir,
 • üyelere özel içeriklerden faydalanabilir,
 • Parola korumalı içeriklerimize ulaşabilir,
 • Sitemizdeki bütün Açık Lise çıkmış sınav sorularını test olarak çözebilir,
 • Dersler ve Açık Lise sistemi ile ilgili sorularınıza cevap ve
 • Tecrübeli rehber öğretmenimizden rehberlik yardımı alabilirsiniz.

Üyelik

Telif ve İmtiyaz Hakkı

 • Sitemizde yayınlanan Açık Öğretim Liseleri Sınav sorularının her hakkı MEB ÖLÇME DEĞERLENDİRME VE SINAV HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE aittir. Hangi amaçla olursa olsun, tamamının veya bir kısmının kopya edilmesi, fotoğraflarının çekilmesi, herhangi bir yolla çoğaltılması ya da kullanılması, yayımlanması MEB ÖLÇME DEĞERLENDİRME VE SINAV HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNÜN yazılı izni olmadan yapılamaz. Bu yayın izni telif ücreti ödenerek alınmıştır.

Açık Lise Online Test Çöz: Derslere göre test linkleri için buraya bakın!

Açık Lise Online Test Çöz

Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi Test Çöz AÖL Sınavlarına Hazırlık Online Testleri burada. Güncel ve en yeni, en son çıkmış sınav açık..

Açık Lise Matematik Testi Çöz 2018 2019

Açık Lise Matematik Testleri Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi öğrencileri için hem ortak (zorunlu) bir ders olması hem de dönemlik kredisinin 6.

Açık Lise Coğrafya Online Test Çöz 2018 2019

Açık Lise Coğrafya Online Testleri Coğrafya 1-2-3-4. dönemlerde Ortak (zorunlu), 5-6-7-8.nci dönemlerde ise seçmeli derstir. Aşağıda ortak Coğrafya 1-2-3-4 dersi çıkmış sınav sorularını online sınav..

Açık Lise Felsefe Online Test Çöz

Açık Lise Felsefe Testleri Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi ortak dersi olan felsefe 1-2-3-4 dersi ve seçmeli Psikoloji, Sosyoloji, Mantık derslerinden çıkmış..

Açık Lise Kimya Testi Çöz

Açık Lise Kimya Testleri Açık Lise Kimya Testi Çöz, Açık Lise çıkmış Kimya sınav sorularını online test olarak çözerek açık lise sınavlarında yüksek başarı sağlayın, dönem..

Açık Lise İngilizce Test Çöz

Açık Lise İngilizce Online Testleri Ana Sayfası Açık Öğretim Lisesi yeni müfredata uygun İngilizce çıkmış sınav soruları ve testleri aşağıda. 6-7 Nisan 2019 tarihli AÖL..

Koşullar ve Kişisel Verilerin Gizliliği

 • Koşullar ve Kişisel Verilerin Gizliliği için buraya bakın.
 • Comodo SSL  sertifikalı Açık-Tercih.Com‘da kişisel bilgileriniz şifrelenir, site yöneticisi dahi bilgilerinizi değiştiremez, parola gibi bilgilerinizi göremez.

Açık Lise sınavlarında yanınızdayız, başarı dileklerimizle…

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 5 Kasım 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Açık Tercih Açık Lise Testleri: Üye Ol – Test Çöz (52 Yorum)

 1. Seçmeli cografya 1 seçtim kitap verilirken hangisi cografya bir verilecek yoksa seçmelimi verilecek

  • Seçmeli Türk Dili ve Edebiyatı 1 dersi için Türk Dili ve Edebiyatı 5 kitabından sorumlusunuz. Seçmeli Türk Dili ve Edebiyatı 1 dersi çıkmış sınav sorularını ve konu testlerini online test olarak çözmek için buraya tıklayın.

  • Evet, geçici bir sıkıntıdır, yarın açılır. Oldukça erkencisiniz, bu motivasyon güzel. Ders seçimi aşamasında sorunuz olursa cevaplarız, biliyorsunuz iyi bir sonuç ve dönem kaybetmeden mezun olmanın ilk şartı bilinçli ders seçimi

  • Kayıt yenileme ücretini yatırdıktan sonra 24 saatte ders seçimi için sistem açılır. Siz kayıt yenileme ücretini mi yatıramadınız, ders seçimini mi yapamadınız?

 2. Türk dili ve edebiyatı 5.6.7 din kültürü 7 inkilap tarihi 1.2 güzel geçti gecen sefer cok zordu türk dili-edebiyat eger bun lardan gecersem baya kredim olcak inşallah

  • İnşallah, ortak derslerden kredisi yüksek olanları halletmişsiniz galiba. Başarılar

  • Bir kaç güne sorular ve cevaplar açıklanır, bir haftayı bulabilir. Sonuçlar 30 Nisan’da. İyi geçmiştir inşallah

  • Kredilerin düşürülmesi ancak gelecek yıl MEB Bakan Ziya Selçuk’un sözünü ettiği gibi ders sayılarının azaltılması ile mümkün olabilir. Ders sayısının şu an Batı ülkelerine ve diğer eğitimde iyi durumda olan ülkelere göre çok fazla olduğu, ders içeriklerinin çok fazla ve detaylı konular içerdiği yıllardır konuşuluyor-yazılıyor. Bu çerçevede bir değişiklik 2018 2019 yılı başı itibariyle başladı. Örneğin Türk Edebiyatı ile Dil ve Anlatım dersleri kaldırılıp tek ders olarak Türk Dili ve Edebiyatı geldi. Yine Sağlık Bilgisi ile Trafik ve İlk Yardım dersleri kaldırılıp Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü adıyla tek ders geldi. Bu arada bazı konular da değişti.
   Şu an AÖL sınavlarında 145-150 dersten sınav yapılıyor.
   Önümüzdeki yıl başında bu sayının daha düşürülmesini bekliyoruz.
   Konuların sadeleştirilmesi ile ilgili çalışmalar da devam ediyor. Bazı konular tamamen çıkartılıp bazıları daha yüzeysel hale gelebilir.
   Bu konudaki çalışmaları biz takip ediyoruz. Burada yüzeysel bilgi veriyoruz. Ancak dersler bazındaki değişikliklere göre testleri güncel haliyle sitemizde ve mobil uygulamamızda yayınlıyoruz.

   Bizi takip edin, KR Açık Lise Rehberliği “az laf, öz bilgi, etkili ve pratik çözümler”