BOMBA HABER: Açık Öğretim Liselilere Beklenen Corona Kıyağı

İçindekiler

3. Dönem Sınavı Yerine Açık Liselilere Ortak Dersler Öncelikli Olarak 35 Kredilik Dersten Başarılı Sayılacak

“2020 Sınıf geçme yönetmeliği değişti, sınıfta kalmak mucize, haklı olarak Açıköğretim öğrencileri de bir kolaylık bekler şimdi” demiştik. Beklenen kolaylık geldi. Bayram hediyesi mi desek, Corona kıyağı mı? 3. dönem sınavı yerine 35 kredi bedavadan sisteme yüklenecek. Sınavsız 35 kredi nasıl ve zaman verilecek, detaylar aşağıda:…Koronavirüs (covid-19) salgını sebebiyle Açık Öğretim Lisesinin merkezi sistemle yapılan 2019-2020 Eğitim Öğretim yılı dönem sınavları ertelenmişti.


Kimler SINAVSIZ 35 KREDİ alacak?

Kimler SINAVSIZ 35 KREDİ alacak? Sınavsız 35 Kredi almak için ne yapmak gerekiyor? “2020 Sınıf geçme yönetmeliği değişti, sınıfta kalmak mucize, haklı olarak Açıköğretim öğrencileri..


Öğrencilerimizin mağdur olmaması için bakanlık makamının,  7327427 sayı ve 02.06.2020 tarihli onayı doğrultusunda, Açık Öğretim Lisesinde kayıtlı olan öğrencilerimizden;

Açık öğretim lisesi sisteminde öğrencilik durumu aktif, donuk ve silik olup 7 Eylül 2020 tarihi itibarıyla 18 yaşından gün almış olanlara, daha önceki sınavlara girip girmediğine bakılmaksızın, 2019-2020 Eğitim- Öğretim yılı 3. Dönem (2019-3) sınavı için bir dönemde alabileceği ders kadar ders ataması yapılarak atanan bu derslerin kredileri verilecektir.Kredi verilecek öğrencilerimizin herhangi bir iş ve işlem yapmasına gerek yoktur.

Öğrencilerimizin kayıtları otomatik olarak bakanlığımız tarafından yenilenip, sistem tarafından ders atamaları yapılacaktır.

Öğrencilerimizin ders atamaları, sistem tarafından, dönemlere göre sıralı olarak, zorunlu derslerinden başlayarak yapılacaktır. Öğrencilerimiz seçilen bu derslerden başarılı sayılacaktır.

Beleş Krediler Ne ZamanYukarıda belirtilen iş ve işlemler 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı 2. Dönem (2019-2) sınav sonuçlarının henüz açıklanmaması nedeniyle eylül ayı içerisinde tamamlanacaktır.

Onay için tıklayınız.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Açık Lise sınavlarına hazırlanmanın en kolay hali: AçıkTercih AÖL Test Çöz!

Mobil Uygulamamızı İNDİRİN! AÖL Yeni Müfredat Çıkmış Sınav Sorularını Çözün!


Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 29 Temmuz 2020

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

BOMBA HABER: Açık Öğretim Liselilere Beklenen Corona Kıyağı (6 Yorum)

  1. Hocam iyi bayramlar,benim bu verilen kredi ile beraber mezuniyetime 6 kredi kalmis bulunuyor,tyt de 244 aldim.Ek imtaha ile ilgili bilginiz var mi yoksa ben mezun olamayacagim,dolasiyla tyt yi kazanmis olmam bir sey ifade etmeyecek.Bunun ile alakali bilgi verirseniz sevinirim.

    • Musadenizle burada bir espri yapacağım: Yurdun bir içi bir de dışı var. Dolayısıyla bütün açık öğretim öğrencileri eğer yaş şartına uyuyorlarsa 35 kredi alacaklar (verilecek). Önemli olan Eylül’ün 7’sinde 18 yaşından gün almış olmanız.