Ders seçimi ile ilgili önemli duyuru

İçindekiler

MEB AÖL’den ders seçimi ve kayıt ücretleri konusunda önemli duyuru var.

Aşağıda belirtilen açıklamalar doğrultusunda, öğrencilerimizin kayıtların son gününe kadar ders kayıtlarının yenilenip yenilenmediğini ve dönem ders seçimlerinin son durumlarını kontrol etmeleri gerekmektedir.

Arkadaşlar aşağıdaki üç madde de çok önemli; ders seçimini bilinçli ve tam olarak yapmış olsanız bile aşağıdaki “c-maddesi”nden dolayı seçtiğiniz dersleri zaman zaman kontrol edin:Ders seçimi ile ilgili;

a- Öğrencilerimiz ders seçimlerini yaparken; öncelikle başarılması gereken o dönemin tüm ortak (zorunlu) derslerini almaları gerekmektedir. İlgili dönemin tüm ortak dersleri alındıktan sonra öğrencilerimizin dönem ders kredilerini seçmeli derslerle 35 (Otuz Beş) krediye tamamlamaları uygun olacaktır.

b- Öğrencilerimizin ders seçimleri kontrol edildiğinde, birçok öğrencimizin 2020/1 dönem sınavı için sadece 1 (Bir) ders seçtikleri görülmektedir.  Bu durumdaki öğrencilerimize sistem tarafından otomatik ders ataması yaplmamaktadır.

c- Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü tarafından sistem üzerinde zaman zaman öğrencilerimizin bilgi güncelleme iş ve işlemleri yapılmaktadır. Yapılan bilgi güncelleme iş ve işlemleri sonucunda, öğrencilerimizin 2020-1 Döneminde seçmiş olduğu derslerde değişiklikler yapılabilmektedir. Bu nedenle öğrencilerimizin dönem ders seçimlerinin son durumlarını zaman zaman kontrol etmeleri gerekmektedir.

Öğrenci girişi yaparak Kayıt Yenileme ve Ders Seçimi butonundan derslerinize bakabilirsiniz. AÖL Sistemine öğrenci girişi yapmak için tıklayın.Kayıt ücretleri duyurusu için tıklayın.

Önemli ve aydınlatıcı bir soru-bir cevap (Sibelizm nicknameli öğrencimize teşekkürlerimizle):

Soru:

Merhaba ben bu açılan ders seçme olayını anlamadım biz zaten ders seçtik kitapları bile aldık 1 inci sınava daha girmeden bu ders seçme olayı ne oluyor, çalıştığımız dersleri silip neden çalışmadığımız dersleri seçelim ki, başka bir mantığı mi var, kafam karıştı lütfen aydınlatır mısınız?

Cevap:

Ders seçimi sizin durumundaki öğrenciler için zorunlu değil. Tabii ki seçtiğiniz ve bugüne kadar çalıştığınız dersleri değiştirmeyeceksiniz.

Bu olay sadece doğru ders seçimi yapmayanlara bir imkandır, bir düzeltme fırsatıdır. Zorunluluk yok.
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Açık Lise sınavlarına hazırlanmanın en kolay hali: AçıkTercih AÖL Test Çöz!

Mobil Uygulamamızı İNDİRİN! AÖL Yeni Müfredat Çıkmış Sınav Sorularını Çözün!


Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 2 Şubat 2021

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.