KPSS Ortaöğretim Nitelik Kodları ve Anlamları

İçindekiler

2016 KPSS Ortaöğretim Sınav Sonuçları açıklandı. Şimdi ortaöğretim mezunları devlet memuru alımı yapılmasını heyecanla beklemeye başladılar.

Aşağıda KPSS Ortaöğretim meuznlarının 2016 KPSS Ortaöğretim sınavı sonucunda aldıkları KPSS P94 puanıyla hangi kadrolara başvuru yapabileceklerini; ortaöğretim mezunları için tercih ve atamalarda aranan nitelikleri ve nitelik kodlarını aşağıda verdik. Bundan sonrasında basından ve www.osym.gov.tr adresinden yapılacak tercih duyurularını takip etmek gerekiyor.

2020 KPSS Başvuru ve Sınav Tarihleri için tıklayınLise mezunlarının başvurabileceği kadrolar

Lise mezunları kpss ortaöğretimden sınava girmektedirler ve sınavları iki senede bir yapılmaktadır. Ortaöğretim kpss adayları belediyelerde, üniversitelerde, bakanlıklarda ve pek çok devlet kurumunda aşağıdaki pozisyonlara memur olarak atanabilirler. Sağlık teknisyeni, hemşire, şoför, temizlik hizmetlisi, teknisyen, üniversite memuru, sağlık memuru, hizmetli, aşçı, kaloriferci, sağlık teknisyeni, VHKİ (veri hazırlama kontrol işletmeni), santral memuru, koruma ve güvenlik görevlisi, istidlalci, rasatcı, üniversite sekreteri, belediye trafik memuru, tahsildar, arama ve kurtarma teknisyeni, muhasebeci, ambar memuru, veznedar, bilgisayar işletmeni, veteriner sağlık teknisyeni.

Lise mezunları için aranan nitelikler ve nitelik kodları


Ortaöğretim mezunları için aranan nitelikler


Hangi Kurumlar, Hangi KPSS Puan Türüyle Alım Yapıyor?

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Açık Lise sınavlarına hazırlanmanın en kolay hali: AçıkTercih AÖL Test Çöz!

Mobil Uygulamamızı İNDİRİN! AÖL Yeni Müfredat Çıkmış Sınav Sorularını Çözün!


Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 9 Aralık 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.