AÖİHL İmam Hatip Lisesi Alan Dersleri Testi Çöz

İçindekiler

Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi Uzaktan Eğitim Alan Dersleri Online Testleri burada.

Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi Uzaktan Eğitim Alan Dersleri Çıkmış Sınav Soruları ve Online Testleri aşağıdaki bağlantılarda:…

Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi ALAN Dersleri Dönem ve Kredileri:

Alan Dersleri       /       Dönemi

12345678
Temel Dini Bilgiler11
Siyer22
Fıkıh22
Dinler Tarihi22
Akaid11
Kelam22
İslam Kültür ve Medeniyeti22
Osmanlı Türkçesi11
ALAN DERSLERİ TOPLAM11551166

 

AÖİHL Osmanlı Türkçesi Testleri

AOİHL Osmanlı Türkçesi Testleri için yukarıdaki başlığa tıklayın. Osmanlı Türkçesi dersi yukarıdaki tabloda da görüldüğü gibi 3 ve 4.inci dönemlerde (10. sınıf) okutulan 1’er kredilik iki dersten oluşmaktadır.

 

AOİHL Temel Dini Bilgiler

AOİHL Temel Dini Bilgiler için yukarıdaki başlığa tıklayın. Temel Dini Bilgiler dersi yukarıdaki tabloda da görüldüğü gibi 1 ve 2.inci dönemlerde (9. sınıf) okutulan 1’er kredilik iki dersten oluşmaktadır.AOİHL Siyer Online Testleri

AOİHL Siyer Online Testleri için yukarıdaki başlığa tıklayın. Siyer dersi yukarıdaki tabloda da görüldüğü gibi 3 ve 4.inci dönemlerde (10. sınıf) okutulan 2’şer kredilik iki dersten oluşmaktadır.

 

AOİHL İmam Hatip Fıkıh Testleri

AOİHL İmam Hatip Fıkıh Testleri için yukarıdaki başlığa tıklayın. Fıkıh dersi yukarıdaki tabloda da görüldüğü gibi 3 ve 4.inci dönemlerde (10. sınıf) okutulan 2’şer kredilik iki dersten oluşmaktadır.

 

AOİHL Dinler Tarihi Testleri

AOİHL Dinler Tarihi Testleri için yukarıdaki başlığa tıklayın. Dinler Tarihi dersi yukarıdaki tabloda da görüldüğü gibi 7 ve 8.inci dönemlerde (12. sınıf) okutulan 2’şer kredilik iki dersten oluşmaktadır.

 

AOİHL İslam Tarihi Testleri

AOİHL İslam Tarihi Testleri için yukarıdaki başlığa tıklayın. İşlam Tarihi dersi yukarıdaki tabloda da görüldüğü gibi 2018-2019 / 1. dönemden itibaren yerini İslam Kültür ve Medeniyeti dersine bırakmıştır. Önceki yıllarda kaydolan ve İslam Tarihi dersinden halen sorumlu olanlar yukarıdaki başlığa tıklayarak eski dönem testlere ulaşabilir.

 

Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi İslam Kültür ve Medeniyeti Testleri

Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi İslam Kültür ve Medeniyeti Testleri için yukarıdaki başlığa tıklayın. İslam Kültür ve Medeniyeti dersi yukarıdaki tabloda da görüldüğü gibi 7 ve 8.inci dönemlerde (12. sınıf) okutulan 2’şer kredilik iki dersten oluşmaktadır.

 

Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi Akaid Testleri

Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi Akaid Testleri için yukarıdaki başlığa tıklayın. Akaid dersi yukarıdaki tabloda da görüldüğü gibi 5 ve 6.ıncı dönemlerde (11. sınıf) okutulan 1’er kredilik iki dersten oluşmaktadır.

 
Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi Kelam Testleri

Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi Kelam Testleri için yukarıdaki başlığa tıklayın. Kelam dersi yukarıdaki tabloda da görüldüğü gibi 7 ve 8.inci dönemlerde (12. sınıf) okutulan 2’şer kredilik iki dersten oluşmaktadır.

AOİHL Akaid ve Kelam Online Testleri

Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi Akaid ve Kelam 1 Online Testi 1

Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi Akaid ve Kelam 2 Online Testi 1

Açık Lise Seçmeli Peygamberimizin Hayatı Dersi Testleri için tıklayın!

Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi Uzaktan Eğitim Alan Dersleri Online Testleri

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Açık Lise sınavlarına hazırlanmanın en kolay hali: AçıkTercih AÖL Test Çöz!

Mobil Uygulamamızı İNDİRİN! AÖL Yeni Müfredat Çıkmış Sınav Sorularını Çözün!


Etiketler: , , , , , , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 2 Ocak 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

AÖİHL İmam Hatip Lisesi Alan Dersleri Testi Çöz (4 Yorum)

    • Teşekkür ederim, sorunuzu tekrar yazabilir misiniz? Krediniz tamam olsa bile Matematik ve İngilizceden geçmeden mezun olabilir misiniz? Bunu sormak istediğinizi varsayarak cevaplıyorum. Eğer krediniz mezun olmak için yeterli olursa Matematik 1-2-3-4 (dört tane ortak olan, yani zorunlu olan Matematik dersi var) ve İngilizce 1-8 (8 dönem boyunca ortak yani zorunlu İngilizce dersi var) geçmez veya muaf olmazsanız lise diplomasını alamazsınız, mezun olamazsınız. Yani Ortak Matematik ve Ortak İngilizce derslerinden ya geçmeli ya da muaf olmalısınız. (Muaf olma yolu sizin 8 dönem de değil, 11-12 dönemde mezun olmanıza sebep olur.)