Açık Ortaokul Sınavları: Sınavların yapılış şekli, sınav yeri belirleme, sınav giriş belgesi ve değerlendirilmesi

Açık Ortaokul Sınavları: Sınavların yapılış şekli, sınav yeri belirleme, sınav giriş belgesi ve değerlendirilmesi için yorumlar kapalı

İçindekiler

Açık Ortaokul Sınavları: Sınavların yapılış şekli, sınav yeri belirleme, sınav giriş belgesi ve değerlendirilmesi

Açık Ortaokul 2023 2024-1. dönem sınavları okullarda ve basılı evrakla çoktan seçmeli test şeklinde yapılacaktır. Sınav giriş belgelerinin 18 Aralık’ta yayınlanması, sınavların 23 Aralık 2023 Cumartesi günü iki oturum şeklinde yapılacağı duyurulmuştur. 

Sınav Merkezinin Belirlenmesi

Öğrencilik durumu Aktif hale gelen öğrenciler, çalışma takviminde belirtilen süreler içerisinde, halk eğitimi merkezi müdürlüklerine veya Millî Eğitim Bakanlığı İletişim Merkezi MEBİM (444 06 32)’ne başvurarak sınav merkezi değişikliği yapabilirler. Açık Öğretim Ortaokulu ile Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce gerekli görülmesi durumunda sınav merkezinde değişiklik yapılabilir.

Dikkat:

Adres bilgilerinin değiştirilmesi sınav merkezinizin de değişeceği anlamına gelmez. Bu nedenle sınav merkezinin de sistemde değiştirilmesi gerekmektedir.

Sınav Şekli ve Sınav Yeri

Açık Öğretim Ortaokulu sınavları, Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün belirlediği okullarda, merkezi sistemle çoktan seçmeli test metodu kullanılarak yapılmaktadır.

Sınava Giriş Belgelerinin Alınması

Sınava giriş belgeleri “https://aionet.meb.gov.tr/OgrenciGiris.aspx” resmi web sitesinde yayınlanmaktadır. Bu adresten alınacak fotoğraflı sınav giriş belgesine ait bilgisayar çıktısı ile sınava girilmelidir.

  • Öğrencilerin adreslerine herhangi bir sınav evrakı gönderilmemektedir.
  • Sınav giriş belgesindeki bilgiler ile açıklamaları dikkatlice okuyunuz.
  • Sınav giriş belgenizde belirtilen okul ve salonda sınava girmeniz gerektiğini unutmayınız.

Sınav Sonuçlarının Duyurulması

Sınav sonuçları internet ortamında “https://aionet.meb.gov.tr/OgrenciGiris.aspx” adresinden duyurulmaktadır. Sınav sonucunda mezun olamayan öğrencilerin bir sonraki dönem sınavına katılabilmek için kayıt yenilemeleri zorunludur.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Açık Lise sınavlarına hazırlanmanın en kolay hali: AçıkTercih AÖL Test Çöz!

Mobil Uygulamamızı İNDİRİN! AÖL Yeni Müfredat Çıkmış Sınav Sorularını Çözün!


Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 4 Ekim 2023