1. Dönem Online Sınav Sonuçlarını Değerlendirme ve Kayıt Yenileme İşlemleri Devam Ediyor

İçindekiler

Online sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? 2. Dönem Sınavı için Kayıt yenileme ve ders seçimleri ne zaman yapılacak? Kalan az zamanda ne yapmalıyım?

Çalışma Tamamlandı: AÖL 1. Dönem Online Sınav Sonuçları Açıklandı.

AÖL 1. Dönem Online Sınav Sonuçları Açıklandı. Kayıt yenileme işlemleri otomatik olarak yapılacak. Arkadaşlar siz bir şey yapmadan sonraki duyuruyu bekleyeceksiniz. Duyuru ile ders seçimleri..

1. dönem online sınav sonuçları için SİSTEMDE ÇALIŞMA devam ediyor. Bir kaç gün içinde sınav sonuçlarının sisteme yüklenmesinin tamamlanmasını ve otomatik kayıt yenileme işlemlerinin yapılmasını bekliyoruz. Yakında resmi duyuru ile ders seçimleri başlayacak. 

Arkadaşlar sınav sonuçları yüklenmeye başladı, en geç Pazartesi herkesin sınav sonucu sisteme, kendi Dönem Dersleri sayfasına yüklenmiş olacak. Resmi duyuru ile otomatik kayıt yenilemelerin yapıldığı ve ders seçimlerinin başladığı açıklanacak. 

Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim ve Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi uzaktan eğitim dersleri 1. Dönem online sınavları devam ediyor. Sınavlarını sisteme giriş yaparak tamamlamayan öğrenciler için son gün 1 Mart 2021 Pazartesi. Sınavı Pazartesi gece saat 23:59’a kadar tamamlandı ve sınava itiraz için 6 Mart’a kadar süre verildi. Ancak bir yandan da sınav sonuçlarını bir an evvel açıklamak için MEB Bilgi İşlem Merkezi hummalı bir çalışma içinde. Bazı arkadaşların sınav sonuçları sisteme-kendi dönem dersleri sayfasına yüklendi. Bir iki gün içinde sınav sonuçları tamamen sisteme yüklenmiş olur. Aşağıda süreçle ilgili ana başlıkları bulabilirsiniz.İlk gün sınava girip sistem sınavdan attığı için bazı derslerinin sınavlarını tamamlayamayan öğrencilerin 444 0 632’yi aramaları ve telafi istemeleri önemli. Daha önce yayınlanan Açık Öğretim Online Sınav Kılavuzuna göre bir telafi sınavı yapılması mümkün. Ancak olası bir telafi sınavının zamanı ve kimlerin katılabileceği ile ilgili henüz bir çalışma ve netlik yok. Bakanlığın mağdur olanların mağduriyetlerini gidereceğini düşünüyoruz.

1. Dönem Online Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?Online sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih olası bir telafi sınavının tarihi ile de ilgili. Bu nedenle resmi sınav sonuç duyurusunun 8 Mart gibi yapılmasını bekliyoruz. Duyuruları takip etmek ve resmi bilgi beklemek en doğrusudur.

2. Dönem Kayıt Yenileme işlemleri ve Kayıt Yenileme Tarihi

Online sınavı bitirenlerin sorduğu ikinci soru da 2. dönem kayıt yenileme işlemleri ilgili. 2. Dönem kayıt yenileme işlemlerinin Bakanlık tarafından OTOMATİK ve ÜCRETSİZ şekilde yapılacağı daha önce Makam Oluru ile duyuruldu. Ancak az sayıdaki öğrencilik durumu incelemede olan öğrenciler için yayınlanan duyuruda mağdur olamamak için izlemeleri gereken yol açıklandı. Sistemde durumu AKTİF OLMAYAN, İNCELEMEDE OLAN öğrencilerin Halk Eğitim Merkezlerine başvurmaları gerekiyor. Duyuru ve tam bilgi için tıklayın.Sınav sonuçlarının açıklanması ve kayıt yenilemeleri takiben  ders seçimi ve 25 Mart 2021’den itibaren Açık Lise 2020-2021 2. dönem sınavları olacak.

Bu süreçte duyuruları takip etmek ve olası 2. dönem sınavına gireceğiniz derslere ait testleri şimdiden çözmeye başlamak, kitaplarını şimdiden pdf olarak indirip çalışmaya başlamak yapılacak en iyi şey olacaktır. Hala indirmeyenler için açık lisenin 5 üzerinden 4.9 puanlık en kaliteli, en çok tercih edilen mobil uygulaması olan AçıkTercih.Com AÖL Uygulamasının adresi burada.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Açık Lise sınavlarına hazırlanmanın en kolay hali: AçıkTercih AÖL Test Çöz!

Mobil Uygulamamızı İNDİRİN! AÖL Yeni Müfredat Çıkmış Sınav Sorularını Çözün!


Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 5 Mart 2021

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.