2. Dönem Sınav Tarihleri Açıklandı: 4 – 5 Temmuz’da

İçindekiler

2. Dönem Sınav Tarihleri Açıklandı.

Merakla beklenen Açık Lise 2. dönem sınav tarihi açıklandı. 2. Dönem Sınavları 4-5 Temmuz 2020 tarihlerinde yapılacak, peki 3. dönem sınav tarihi ne zaman, 2. dönem sınavları için yeniden kayıt yenileme yapılacak mı? Sorularınızın cevapları yazımızdaDikkat: 4-5 Temmuz’da yapılacağı duyurulan 2. Dönem Sınavı bir kere daha ertelendi

AçıkTercih.Com Açık Lise 2. dönem sınavı ile ilgili sorularınızı cevaplıyor. Bilindiği gibi Corona  virüs pandemisi nedeniyle 20-21 Mart’ta yapılacak olan 2. Dönem sınavları Eylül ayına ertelenmişti. Şimdi son makam oluru ile sınav kütükleri hazır olan 2. dönem sınavları 3. dönem sınavlarının yerine 4-5 Temmuz’da yapılacağı açıklandı. Şimdi burada bir kaç önemli soru var, kolay olandan başlayarak cevaplayalım:

  • 2. Dönem sınavı için yeniden kayıt yenileme işlemi yaptırılacak mı?

Bakan onaylı resmi yazıda da vurgulandığı gibi Sınav Kütükleri hazır, yani 2. dönem için yeniden kayıt yenilemeye, kayıt ücreti yatırmaya gerek yok.

  • Daha önce kayıt yenilemeyi kaçırmış olanlar şimdi kayıt yenileme ücreti yatırarak 4-5- Temmuz’daki sınava girebilecekler mi?

Resmi yazıda ve duyuruda bu konuda bir düzenleme olmadığı görülüyor. Bu durumda olan açık liseliler doğrudan ALO MEB’i arayarak 444 0 632’den hem bilgi alıp hem taleplerini iletebilir.

  • Bu aradan geçen sürede adres değiştirenler “sınav yeri değişikliği” yapabilecek mi?

Bu sorunun cevabı için de biraz daha beklememiz gerekecek, sınava yakın zamanda bununla ilgili bir imkan sağlanır ve duyurusu yapılır.

  • Peki 3. dönem sınavları ne zaman yapılacak?

Acele ve telaşa gerek olmadığını, 3. dönem sınavlarının da 2. dönem sınav sonuçlarının açıklanmasını takiben duyurularla işlemlerinin başlatılacağını söyleyebiliriz.Şimdi corona virüs nedeniyle mesailerini 3’te bire düşüren MEB idareci ve personelinin pandemi ile igili yasaklar biter bitmez, peş peşe yapılacak sınavlar için çok fazla mesai yapacaklarını ve bütün sınavları (LGS ve Bursluluk, AÖL, AÖ Orta Okul, Ehliyet v.b. onlarca sınav var) yetiştireceklerini düşünüyoruz. Şimdi herkes için sabır ve evde çalışma ve zamanı değerlendirme zamanı.

AÖL duyurusu ve resmi yazı aşağıda:

  • 21-22 Mart 2020 tarihlerinde yapılamayan ve eylül ayına ertelendiği duyurulan Açık Öğretim Okulları 2. Dönem Sınavları 04-05 Temmuz 2020 tarihlerinde yapılacaktır.
  • 20 Nisan – 11 Mayıs 2020 tarihleri arasında yapılması planlanan Açık Öğretim Okulları 3.Dönem Kayıt İşlemleri ileri bir tarihe ertelenmiştir. Kayıt tarihleri belli olduğunda ayrıca duyuru yapılacaktır.

Resmi yazı ve duyuru metni aşağıda:
Sınavlar ve kayıt tarihleri ile ilgili duyurular için web sitemizi takip etmeniz önemle rica olunur.Kaynak: aol.meb.gov.tr

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Açık Lise sınavlarına hazırlanmanın en kolay hali: AçıkTercih AÖL Test Çöz!

Mobil Uygulamamızı İNDİRİN! AÖL Yeni Müfredat Çıkmış Sınav Sorularını Çözün!


Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 21 Nisan 2020

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.