2. Dönem Sınavları KKTC ve Ülkemizde 25-26 Temmuz’da yapılacak, peki Yurt Dışı öğrencilerinin sınavları ne zaman ve nasıl yapılacak?

İçindekiler

2. Dönem Sınavları KKTC ve Ülkemizde 25-26 Temmuz’da yapılacak, peki Yurt Dışı öğrencilerinin sınavları ne zaman ve nasıl yapılacak?Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açık öğretim okulları 2.dönem sınavları ülkemizde ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde 25-26 temmuz 2020 tarihlerinde yapılacaktır.

Sınav yapılması planlanan ülkelerde normalleşme sürecine kademeli olarak geçilmesine rağmen toplu etkinliklerin yapılmasının hâlâ birçok ülkede engellenmesi nedeniyle diğer ülkelerde 2.dönem sınavları yapılamayacaktır.

Bu ülkelerdeki öğrenciler istemeleri halinde ülkemizde sınavlara katılabilecektir. Sınav yapılamayan ülkelerdeki öğrencilerin mağduriyeti de en kısa sürede giderilecektir.Açık Öğretim Lisesi Yurtdışı Programında (Azerbaycan, İran, Suudi Arabistan, Kuveyt ve Katar) kayıtlı olan öğrencilerimizden Türkiye’de olanlar, İlçe Bölge Sınav Yürütme Komisyonunca incelenerek mazeretleri uygun görülen öğrencilerin yedek salon işlemleri 06-20 Temmuz 2020 tarihleri arasında yapılacaktır. Yedek Salon İşlemleri için öğrencilerin İl- İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine başvurmaları gerekir.

25-26 Temmuz 2. Dönem Sınavı Yedek Salon Aday İşlemleri İçin Son Gün 20 Temmuz

Sınav yapılması planlanan ülkelerde normalleşme sürecine kademeli olarak geçilmesine rağmen toplu etkinliklerin yapılmasının hâlâ birçok ülkede engellenmesi nedeniyle diğer ülkelerde 2.dönem sınavları yapılamayacaktır. Bu ülkelerdeki öğrenciler istemeleri halinde ülkemizde sınavlara katılabilecektir. Sınav yapılamayan ülkelerdeki öğrencilerin mağduriyeti de en kısa sürede giderilecektir.Batı Avrupa Programına kayıtlı öğrencilerimiz sınav sistemine https://mebsinav.anadolu.edu.tr adresi üzerinden giriş yapacaklardır.31/07/2020 Temmuz  tarihine kadar cezaevinden izinli çıkan Açık Öğretim Lisesi Öğrencileri 25-26 Temmuz 2020 tarihinde yapılacak olan Açık Öğretim Lisesi 2.Dönem sınavına  geçerli kimlik belgeleri yerine T.C. Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü ilgili Kurumlarınca verilen “izin belgesi” ile girebileceklerdir.

Ayrıca, “izinden döneceği tarih: 31.05.2020” olarak belirtilen belgelerin de 31.07.2020 tarihine kadar kabul edileceği resmi yazıda belirtmektedir. Resmi yazı için tıklayınız

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Açık Lise sınavlarına hazırlanmanın en kolay hali: AçıkTercih AÖL Test Çöz!

Mobil Uygulamamızı İNDİRİN! AÖL Yeni Müfredat Çıkmış Sınav Sorularını Çözün!


Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 17 Temmuz 2020

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.