2021 yılı içinde kaç Açık Lise sınavı var? Kayıt yenileme ne zaman?

İçindekiler

Son günlerde peş peşe gündeme gelen Telafi Sınavı ve EK Sınav açık liselilerin kafasını karıştırdı. “2021 Yılı İçinde Kaç Açık Lise Sınavı Var? Telafi sınavına kimler girebilir, ek sınava kimler girebilir, bu sınavlar ne zaman yapılacak?” soruları kafaları karıştırıyor.

Bütün açık liselilere online ek sınav müjdesi, kesin bilgi, resmi duyuru

Aşağıdaki tabloda 3. Dönem sınavı sonrasında yapılacak olan sınavları toplu olarak görebilirsiniz:

Tabloda yer Temmuz, Ağustos ve Aralık aylarında yapılacak sınavları, bu sınavlara kimlerin girebileceğini, sınav ve kayıt tarihlerini görebilirsiniz.

1. Telafi Sınavı

Yalnızca 1. dönem online sınavı için kayıt yaptıran, ancak 25 Şubat – 1 Mart 2021 tarihleri arasında bu sınava giremeyenler TELAFİ SINAVINA girebilir. Dikkat: Kayıt ücreti yatırmış olma ve sınava girmemiş olma şartı var. Telafi sınavına kayıt otomatik ve ücretsiz olacak, sınav 27-28 Temmuz 2021 tarihlerinde.

2. EK Sınav

2. ve 3. dönem sınavına giremeyenler ile mezuniyeti yaklaşmış veya YKS’ye girmiş olanlar EK Sınava girebilir. EK Sınav için kayıt yenileme 9-13 Ağustos arasında, ek sınav 16-20 Ağustos 2021 tarihlerinde. Bütün açık liselilere online ek sınav müjdesi, kesin bilgi, resmi duyuru

2021-2022 1. Dönem Sınavı

31  Ağustos – 3 Ekim 2021 tarihleri arasında açık liseye ilk kayıt, nakil veya kayıt yenileme yaptıranlar bu sınava girebilir. Sınav 4-5 Aralık 2021 tarihlerinde.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Açık Lise sınavlarına hazırlanmanın en kolay hali: AçıkTercih AÖL Test Çöz!

Mobil Uygulamamızı İNDİRİN! AÖL Yeni Müfredat Çıkmış Sınav Sorularını Çözün!


Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 27 Temmuz 2021

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.