2022 2023 – 2. dönem kayıtları başladı mı? Kayıt yenileme ücreti yatırdım durumum neden hala donuk görünüyor?

İçindekiler

2022 2023 – 2. dönem kayıtları başladı mı? Kayıt yenileme ücreti yatırdım durumum neden hala donuk görünüyor?

Açık öğretim liseleri ve açık öğretim ortaokulu 2. Dönem kayıtları henüz BAŞLAMADI!

Kayıt yenileme ve yeni kayıt işlemleri başladığında “aol.meb.gov.tr” resmi internet sitesinden duyuru yapılacak. Bizlerde hesaplarımızdan duyuru yapacağız.

Kayıtlar başladı diye 2-3 gündür paylaşım yapan sözde açık lise hesapları yüzünden bir sürü öğrenci arkadaşımız mağdur oldu. Kayıtlar başladı diye halk eğitimlere giden arkadaşlar kayıtların başlamadığını öğrenip eli boş geri dönmek zorunda kaldı. Bu tür hesapların boş paylaşımlarını takip ettiğiniz sürece maalesef daha çok mağdur olacaksınız.

Kayıtlar başlamadan kayıtlar başladı, sınav sonuçları açıklanmadan sonuçlar açıklandı diye paylaşım yapan hesapları takip ettiğinizden hep bir stres, karmaşa içinde olmaya devam edeceksiniz. Kendilerini resmi bir kurum hesabı gibi göstermeye çalışan, resmi kurumların isimlerini logolarını kullanan, paylaşımlarında sizlere “öğrencilerimiz” diye hitap eden sahtekar hesaplar da maalesef sosyal medyada türemiş. Aynı sınavın sonuçlarını iki defa açıklayan komik hesaplar bile var.

Banka sistemlerinin açık olması kayıtların başladığı anlamına gelmez.

Resmi açıklama gelene kadar bekleyin! Ücret yatırmayın! Kayıtlarla ilgili resmi siteden duyuru yakında gelecektir. Duyuru gelene kadar hiçbir işlem yapmayın!

Peki yatırılan ücret havaya mı gidecek, ben ödeme yaptım şimdi baktığımda da kayıt yapılmadı diyor. 😞

Hayır. Ücretiniz TC üzerinden işlendiği için sorun olmaz. O öyle bekleyecek. Ama ISLEM YAPILMADI, KAYIT YAPILMADI seklinde uyarı olur. Şu anda Halk Eğitim Merkezleri dahil herkesin kayıt yenileme tuşları kapalı. Sizin için işlem yapamıyor, sizi yeni doneme atlatamıyor.

Bizde yatırdık fakat donuk gözüküyor 😔. Bende kayıt yapılmadı  diyor ücret edeme kısmında güncel tarih var….

Kayıt yenilemeler henüz başlamadığı için öyle yazmaya devam edecektir. Çünkü SADECE PARA yatırmak kayıt yenilemek demek değildir.

50 tl yatırdık. Kayıtlar açıldığı anda aktif olacak mı?

İlk gün değil ama, 2.gun Ankara işleminizi yapmaya başlar. Çünkü kayıtlar başlamış olsa da para yatırır yatırmaz kayıt yenilemeniz yapılmaz. Para yatırmak kayıt yenilemek demek değildir, sonrasında işlem gerektirir.
Kayıt yenilemenin 2 yolu var:
a) Kayıt yenileme ücretini yatırdıktan sonra Ankara’ya bırakabilirsiniz, bir kaç gün sürer, soonra Ankara otomatik yenileyecek. Ama adresiniz telefonunuz sınav yeriniz güncellenmeyecek (bunları sizin sisteme girip güncellemeniz gerekir.)
b) Ya da Halk Eğitim Merkezi ya da Meslek / imam hatip okulunuza gidip 5TL karşılığında anında kayıt yenileme işleminizi yapıp ders seçim ekranını açtıracak ve bilgilerinizi güncelletecek şifrenizi unuttuysanız yine alacaksınız.
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Açık Lise sınavlarına hazırlanmanın en kolay hali: AçıkTercih AÖL Test Çöz!

Mobil Uygulamamızı İNDİRİN! AÖL Yeni Müfredat Çıkmış Sınav Sorularını Çözün!


Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 11 Ocak 2023