2023 Ortaöğretime Geçiş Tercih ve Yerleştirme Tercihleri Başladı, Son Gün 19 Temmuz 2023

2023 Ortaöğretime Geçiş Tercih ve Yerleştirme Tercihleri Başladı, Son Gün 19 Temmuz 2023 için yorumlar kapalı

İçindekiler

2023 Ortaöğretime Geçiş Tercih ve Yerleştirme Tercihleri Başladı, Son Gün 19 Temmuz 2023

HALK EĞİTİMİ MERKEZİ MÜDÜRLÜKLERİNİN VE SINAVLA ÖĞRENCİ ALACAK ORTAÖĞRETİM KURUMLARINA MERKEZİ YERLEŞTİRME İÇİN BAŞVURU YAPACAK AÇIK ÖĞRETİM ORTAOKULU ÖĞRENCİLERİNİN DİKKATİNE

2023 Ortaöğretime Geçiş Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu yayımlandı. Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yapılacak ortaöğretim kurumları tercihleri 3Temmuz 2023 Pazartesi günü başlayacak olup 19 Temmuz 2023 saat 17.00’ye kadar sürecektir. 

Açık Öğretim Ortaokulu öğrencileri LGS Tercihlerini nereden ve nasıl yapacak?

Açık Öğretim Ortaokulu öğrencileri, kayıt kabul şartlarını taşımaları hâlinde sınavla öğrenci alan okullar için tercihlerini diğer öğrencilerle birlikte e-Okul sisteminde açılan tercih sistemi üzerinden yapabilecek olup, herhangi bir sebeple e-Okul sistemi üzerinden tercih yapmayan ve/veya yapamayan öğrenciler ise bu kılavuz ekinde yer alan “Açık Öğretim Ortaokulu ve Yurt Dışından Başvuran Öğrenciler İçin Tercih Ön Çalışma Formu Ek?2″yi doldurarak yapacaktır. Öğrencilerin doldurdukları formu Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Emniyet Mahallesi Milas Sokak No: 8 (06560)Teknikokullar- Yenimahalle/ANKARA adresine 19 Temmuz 2023 tarihi mesai bitimine kadar APS veya dengi hızlı posta hizmeti ile göndermeleri gerekmektedir. Bu tarihten sonra gelen başvurular dikkate alınmayacaktır.

Ayrıca Açık Ortaokullu öğrencilerin, yerleştirmeye esas başvuruları için tercihlerini, ortaöğretim kurumlarına tercih ve yerleştirme takviminde belirtilen tercih süresi içinde göndermeleri gerekmektedir. Tercihlerden ve olabilecek diğer gecikmelerden öğrenci velisi sorumlu olacaktır. Açık Öğretim Ortaokulu öğrencilerinden sınavla öğrenci alan okullar için e-Okul sisteminde açılan tercih sistemi üzerinden tercih başvurusu yapan öğrencilerin ayrıca bu kılavuz ekinde yer alan “Açık Öğretim Ortaokulu ve Yurt Dışından Başvuran Öğrenciler İçin Tercih Ön Çalışma Formu Ek? 2″yi doldurmak suretiyle APS veya dengi hızlı posta hizmeti ile yapacakları başvurular dikkate alınmayacaktır. 

Açık Öğretim Ortaokulu öğrencilerinin yerleştirme işlemleri, yerel yerleştirme ile öğrenci alan okullar için e-Okul sisteminde açılan tercih sisteminde tercih yapamayacak olup, yerleştirme talebinde bulunmaları hâlinde, ikamet adresleri dikkate alınarak İl/İlçe Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonlarınca 08-16 Ağustos 2023 tarihlerinde yapılacaktır.

2023 ORTAÖĞRETİME TERCİH VE GEÇİŞ KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ. 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Açık Lise sınavlarına hazırlanmanın en kolay hali: AçıkTercih AÖL Test Çöz!

Mobil Uygulamamızı İNDİRİN! AÖL Yeni Müfredat Çıkmış Sınav Sorularını Çözün!


Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 4 Temmuz 2023