Açık Liseliler ya Kredi Verilsin ya da Online Sınav Olsun Diyor

Açık Liseliler ya Kredi Verilsin ya da Online Sınav Olsun Diyor

MEB Corona virüs salgını nedeniyle bütün diğer sınavlar gibi Açık Öğretim Lisesi sınavlarını da ileri bir tarihe erteledi.

Açık Öğretim Online Sınav Tarihleri Belli Oldu. Açık Lise 2020-1. dönem sınavları 25 Şubat’tan itibaren ONLİNE olarak yapılacak. 2. dönem Kayıt Yenileme İşlemleri ve Sınavı Ne Zaman Yapılacak? Tıklayın öğrenin!Örgün lise ve diğer okullar da eğitim online olarak devam ettiği gibi, dönem başında yapılan ilk sınavların sonuçlarına ve öğrencinin online derslere katılımı gibi bazı kriterlere göre 1. dönem geçme notlarının verileceği açıklandı.

Ancak açık liseli ve açık orta okullu öğrenciler için ertelene sınavla ilgili nasıl bir yol izleneceği halen açıklanmadı. Bu durum okullarını daha fazla zaman kaybetmeden bitirmek isteyen açık liselileri endişeli bir beklenti durumuna soktu.

Her gün gelen maillerin değişmez konusu ya online sınav olsun ya da 35 kredi verilsin.

Bir de mezun olup polislik sınavı gibi sınavlara başvurmak isteyen veya iş yerine diploma ibraz etmesi gereken ve mezuniyeti için 20 krediden az kredi eksiği kalan açık liseliler var.

Bu durumdaki açık liselilerden her gün mail alıyoruz ve maillerde Bakanlığa sesleniliyor.
Örneğin,

Harun Mustafa demiş ki:

Açık Öğretim Lisesi Genel Müdürlüğüne, Sizden ricam zaten 170 e düşürdünüz ama pandemi dönemi olması nedeniyle öğrencilere bir iyilik daha yapılmasını temenni ediyorum. Kredisi 150 üstünde olan ve mezuniyet için 20 kredi eksiği kalan ve diğer öğrencilere bir iyilik yapılsa iyi olur ve kimseyi bekletmenin gereği olamadığı ve 20 krediye ihtiyacı olan tüm öğrencileri mezun ederek diplomalarının verilmesini rica ediyorum. Saygılar.

Biz de elçi olarak, açık liselilerin sesini duyurmak adına bu sayfayı açıyoruz.

Uzaktan eğitimde karne ve notlar nasıl belirlenecek, MEB karar verdiAşağıdaki yorum kısmına mazeret ve taleplerinizi yazarak daha görünür kılabilirsiniz…

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Mobil Uygulamamızı İNDİRİN!


Etiketler:
Eklenme Tarihi: 22 Aralık 2020

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

Açık Liseliler ya Kredi Verilsin ya da Online Sınav Olsun Diyor (18 Yorum)

  1. Kac aydır sınava giremiyoruz Kaç aydır sınava çalışıyorum ama çalıştıklarimi unutuyorum lütfen sayın bakanım brim gibi bir çok açık lise okunan öğrenciler var sınav ya online olsun yada 35 Kredi verilsin merak etmeyin ben Hakk yemem kopya çekmem corodan dolayı kaç aydır sınav olamıyoruz bakanım lütfen ya sınav online olsun yada 35 Kredi verilsin arkadaşlar sesiz kalmayalım sesimizi duyuralım bakanım lütfen sesimizi duyun🤗🙏🙁 lütfen

    • Online sınav olacak inşallah. Yurt dışı açık liseliler için online sınav bu haftasonu (26-27 Aralık 2020) yapılacak. Yakında yurtiçi açık lise öğrencileri için de haber bekliyoruz.

  2. İçerden okuyanların eğitimini düşündüğünüz gibi dışardan okuyanlarında eğitimini düşünün zira bizde gecemizi guduzumuze katıyoruz bizimde bir hayallerimiz var bunları göz ardı edemezsizniz hakkınız yok .