25-26 Temmuz 2020 tarihlerinde yapılacak olan Açık Lise 2019 2020 – 2. Dönem Sınavına Kaç Gün Kaldı? Sınav giriş yerleri ne zaman açıklanacak?

25-26 Temmuz 2020 tarihlerinde yapılacak olan Açık Lise 2019 2020 – 2. Dönem Sınavına Kaç Gün Kaldı? Sorunu cevabını an itibariyle kaç gün, kaç saat, kaç dakika kaldığını aşağıda görebilirsiniz.

[ycd_countdown id=27228]2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı 2. Dönem Sınav Giriş Belgelerinin Sistem Üzerinden Yayınlanması22.07.2020Arkadaşlar Açık Lise sınavlarına hazırlık için nasıl çalışmalıyım, sınava kalan gün sayısına göre günlük kaç test çözmeliyim, konu anlatım videoları izlemek tek başına yeterli olmuyor, çıkmış sınav sorularından kaç tane çözmeliyim, kitaplardan konu anlatımı okumalı mıyım? benzeri sorularınızın cevaplarını bazen maille, bazen yorumlar halinde bu sitede ve uygulamamız üzerinden maillerle sürekli cevaplıyoruz.

Bize buradan mail ile her zaman ulaşabilir, sitede yorum olarak sorularınızı yazabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Açık Lise sınavlarına hazırlanmanın en kolay hali: AçıkTercih AÖL Test Çöz!

Mobil Uygulamamızı İNDİRİN! AÖL Yeni Müfredat Çıkmış Sınav Sorularını Çözün!


Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 28 Haziran 2020

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

25-26 Temmuz 2020 tarihlerinde yapılacak olan Açık Lise 2019 2020 – 2. Dönem Sınavına Kaç Gün Kaldı? Sınav giriş yerleri ne zaman açıklanacak? (14 Yorum)

 1. Hocam merhaba 12 nin 2.döneminde açığa geçtim normalde sınavlar martta yapılacaktı bizim diploma notumuz ona göre belli olacaktı şimdi yks sonuçları 28 temmuzda açıklanacak açık lise sınavları 25 26 temmuzda olacak nasıl obp puanımız hesaplanacak ?

  • Temmuz sınavı sonuçları dikkate alınmadan hesaplanır. Zayıf bir ihtimal Temmuz sınavı sonuçları üniversite tercihlerinden önce açıklanır ve/veya sisteme yüklenir ise diploma not ortalamaniz ona göre belirlenir. Zaten o bir tek dönemlik notların diploma notlarına ve özelikle OBP’lere etkisi neredeyse yok düzeyinde olur. Bunu dikkate almamak anlamlı bir kazanç veya kayba sebep olmaz.

 2. Merhaba
  Aol e 12.sinifin 2.donemi kayıt oldum.ancak sistem 1.donem devamsizligim 2gun fazla diye 1.donemi okumamisim gibi gösterdi.yks sınavından sonra 2.donem sinavlarina girecem fakat 3.donem sinavlari nezman olacak?puanimi yks puanimi etkiler mi?veya tercilerimi?

 3. Açik lise imam hatip yüz yüze derslerim bu dönem bitmiş oluyor zorunlu derslerimde bitti toplam kredim 267 (alan 98) ben ders seçimi yapmamiştim sistem otomatik ders seçimi yapmiş temmuzda yapılacak sinava girmeme gerek var mi bilgilendirirseniz sevinirim

  • Verdiğiniz bilgilere göre, Uzaktan eğitim kredi toplamınız yeterli, alan krediniz eksik. Sizin mezuniyetiniz için Alan kredinizi tamamlamanız gerekiyor. Sınava girmeniz şart değil (verdiğiniz bilgilere göre).

  • Ünite, daha doğrusu kitaplardan konuları çalışmak gerekli mi? Evet normalde konuları okuyup öğrenmek gerekli. Ancak vaktiniz sınırlı ise, zaten konularla ilgili bir temeliniz varsa o zaman doğrudan test çözebilirsiniz. Test çözmek tek başına yeterli mi? Ona da siz testlerde 20 soruda kaç doğru yaptığınıza bakarak karar verebilirsiniz. Örneğin 20 soruda 9-10 doğru bile yapamıyorsanız önce ve acil olarak o dersin kitabını elinize alın ve güzel bir şekilde okuyun (yanına notlar alarak, önemli yerlerin altını çizerek…). Buna zamanınız yoksa veya sadece okuyarak anlayamıyorsanız, o konu başlıklarıyla ilgili video araması yapın ve açık lise seviyesine uygun olan videoları izleyin.
   Sonuç olarak: kendiniz her ders için düzeyinizi görerek, konu çalışmasına ihtiyacınızın olup olmadığına karar verebilirsiniz.

     • Teşekkür ederim. Bir sorum daha olacak. Mezun olduktan sonra AÖL ek olarak puan veriyor mu? Normal liseden mezun olanlar diploma puanına denk ek puan alıyorlar. Bu konuda bilgi verir,misiniz?

     • Ek puan diye bir şey yok. Her lise mezunu gibi açık liseliler için de OBP (Ortaöğreim Başarı Puanı) diye bir puan var. O da diploma (veya üniversite sınav tarihi itibariyle mevcut not ortalamasına) notuna göre belirlenir. Açık lise, örgün lise, fen lisesi, anadolu, kolej fark etmez. Formül ve katsayı herkes için aynı. Önemli olan yüksek not ortalaması ile liseyi bitirebilmek. Örneğin:
      100 diploma notuna 60 OBP eklenir.
      50 diploma noyu olana 30 OBP eklenir.
      Yani diploma notunuzun (ya da not ortalamanızın) 0,6’sı kadar bir puan eklenir.