Açık Lise 21-22 Mart 2019 Sınavına Kaç Gün Kaldı? Sınav giriş yerleri ne zaman açıklanacak?

Açık Lise 21-22 Mart 2019 Sınavına Kaç Gün Kaldı? Sorunu cevabını an itibariyle kaç gün, kaç saat, kaç dakika kaldığını aşağıda görebilirsiniz. Sınav giriş yerlerinin açıklanacağı tarihleri de Takvim’de görebilirsiniz.

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı 2. Dönem Sınav Giriş Belgelerinin Sistem Üzerinden Yayınlanması18.03.2020Korona Virüs Sebebiyle AÖL 2. Dönem YURTDIŞI Sınavları Ertelendi mi?

Arkadaşlar Açık Lise sınavlarına hazırlık için nasıl çalışmalıyım, sınava kalan gün sayısına göre günlük kaç test çözmeliyim, konu anlatım videoları izlemek tek başına yeterli olmuyor, çıkmış sınav sorularından kaç tane çözmeliyim, kitaplardan konu anlatımı okumalı mıyım? benzeri sorularınızın cevaplarını bazen maille, bazen yorumlar halinde bu sitede ve uygulamamız üzerinden maillerle sürekli cevaplıyoruz.

Bize buradan mail ile her zaman ulaşabilir, sitede yorum olarak sorularınızı yazabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Mobil Uygulamamızı İNDİRİN!


Etiketler:
Eklenme Tarihi: 19 Şubat 2020

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Açık Lise 21-22 Mart 2019 Sınavına Kaç Gün Kaldı? Sınav giriş yerleri ne zaman açıklanacak? (6 Yorum)

  • Ünite, daha doğrusu kitaplardan konuları çalışmak gerekli mi? Evet normalde konuları okuyup öğrenmek gerekli. Ancak vaktiniz sınırlı ise, zaten konularla ilgili bir temeliniz varsa o zaman doğrudan test çözebilirsiniz. Test çözmek tek başına yeterli mi? Ona da siz testlerde 20 soruda kaç doğru yaptığınıza bakarak karar verebilirsiniz. Örneğin 20 soruda 9-10 doğru bile yapamıyorsanız önce ve acil olarak o dersin kitabını elinize alın ve güzel bir şekilde okuyun (yanına notlar alarak, önemli yerlerin altını çizerek…). Buna zamanınız yoksa veya sadece okuyarak anlayamıyorsanız, o konu başlıklarıyla ilgili video araması yapın ve açık lise seviyesine uygun olan videoları izleyin.
   Sonuç olarak: kendiniz her ders için düzeyinizi görerek, konu çalışmasına ihtiyacınızın olup olmadığına karar verebilirsiniz.

   • Benim seç.Biyoloji 3, seç.Biyoloji 4 kitabım yok. Eğitim merkezine kitap gelmediği için iki kitaba çalışmadım. Buradan testleri çözsem sınavda faydasını görür,müyüm?

     • Teşekkür ederim. Bir sorum daha olacak. Mezun olduktan sonra AÖL ek olarak puan veriyor mu? Normal liseden mezun olanlar diploma puanına denk ek puan alıyorlar. Bu konuda bilgi verir,misiniz?

     • Ek puan diye bir şey yok. Her lise mezunu gibi açık liseliler için de OBP (Ortaöğreim Başarı Puanı) diye bir puan var. O da diploma (veya üniversite sınav tarihi itibariyle mevcut not ortalamasına) notuna göre belirlenir. Açık lise, örgün lise, fen lisesi, anadolu, kolej fark etmez. Formül ve katsayı herkes için aynı. Önemli olan yüksek not ortalaması ile liseyi bitirebilmek. Örneğin:
      100 diploma notuna 60 OBP eklenir.
      50 diploma noyu olana 30 OBP eklenir.
      Yani diploma notunuzun (ya da not ortalamanızın) 0,6’sı kadar bir puan eklenir.