Açık Lise online sınavına nasıl ve nereden girilir? Sınav ekranı ne zaman açılacak?

İçindekiler

Açık Lise online sınavına nasıl ve nereden girilir? Sınav ekranı ne zaman açılacak?

Son bir haftadır en çok sorulan sorulardan birisi, belki de en çok sorulanı yukarıdaki sorudur: Açık Lise online sınavına nasıl ve nereden girilir? Sınav ekranı ne zaman açılacak?

Açık Lise (AÖL, MAÖL, AÖİHL ve Yurt Dışı AÖL Programları) 2021 2022 1. dönem sınavı bilindiği gibi online olarak yapılacak. Online sınav, evde ve öğrencinin kendi cihazı ile girebileceği bir sınav olacak. Masaüstü, laptop, tablet ve cep telefonlarıyla sınava girmek mümkün olacak.

Sınavlara her öğrenci kendi okul sitesindeki Öğrenci Girişi sekmesinden ulaşabileceği “öğrenci bilgi sistemi” üzerinden kendi numara ve şifresi ile girecek. Tam burada bir şeye dikkatinizi çekiyoruz. Sistem içinde “Online Sınav” sekmesi şu anda değil, sınav tarih aralığı içinde yani 4 Aralık Cumartesi sabah saat 9:30 ile 10 Aralık Cuma gecesi saat 23:59 arasında görünecek ve aktif olacak.

Şu anda sisteme girip de online sınav butonu arayan arkadaşlar bize soru yönlendiriyor, şu anda bu buton görünmez.

Sistem giriş şifresini unutan öğrencilerimiz, AÖK Bilgi Yönetim Sisteminde yer alan ŞİFREMİ UNUTTUM seçeneğinden veya MEBİM 444 0 632 DANIŞMA HATTI ile görüşerek şifrelerini öğrenebilirler.

Açık Ortaokul Online Sınav Duyurusu, Online sınava nasıl ve nereden girilir?

Online sınavda uyulması gereken önemli kuralları aşağıdan okuyabilirsiniz:

Not-1: Öğrenciler seçmiş olduğu bir dersin sınavını bitirdikten sonra, seçmiş olduğu diğer dersin sınavına hemen başlamak zorunda değildir. Online sınav takvimi içerisinde istediği bir zaman diğer dersin sınavına başlayabilir.

Not-2: Online Sınavla ilgili olarak, Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün 22.02.2021 tarih ve 21060217 sayılı yazılarına göre; Milli Eğitim Müdürlüklerince, “…İnternet erişimi olmayan öğrenciler tarafından talep edilmesi halinde, müdürlüğünüzce belirlenen internet erişimi olan ve bilgisayar/tablet bulunan okul/kurum müdürlüklerinde öğrencilerin sınava katılmasının sağlanması, Engelli öğrenciler tarafından talep edilmesi halinde, müdürlüğünüzce okuyucu/kodlayıcı görevlendirilerek ev/hastanede veya belirlenen okul/kurum müdürlüklerinde öğrencilerin sınava katılmasının sağlanması…” şeklinde İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri Sınav Yürütme Komisyonlarına resmi yazı gönderilmiştir. Bu konuda talepte bulunan öğrencilerin İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri Sınav Yürütme Komisyonlarına başvurması gerekmektedir.

Not-3: Sınav öncesinde sınav sistemine erişim için kullanılan tarayıcı penceresi dışında tüm uygulamalar kapatılacak, sınav sırasında sınav sisteminin erişildiği tarayıcı penceresi dışında herhangi bir pencereye geçiş yapılmayacaktır. Ayrıca arka planda çalışan ve internet bağlantısı kullanan uygulamalar varsa bunlar da kapatılacaktır. Sınav anında başka bir program, tarayıcı veya sayfa açılması hâlinde öğrenciye uyarı mesajı verilecek, açılan program, tarayıcı veya sayfanın kapatılmaması durumunda öğrencinin o derse ait sınavı iptal edilecektir. Öğrencilerimizin cep telefonu veya bilgisayarlarındaki bildirimleri de sınavdan önce kapatmaları gerekmektedir.

Not-4: Sınavın ilk günü yaşanabilecek yoğunluktan dolayı öğrencilerimizin, sınavın ilk günü değil de sınav takvimi içerisinde ilerleyen günlerde, özellikle hafta sonu sınav ekranlarına girmeleri daha uygun olacaktır.

24-03-2021

 

SINAVIN ADI

Açık Öğretim Kurumları(Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi ve Açık Öğretim Ortaokulu), 2021-2022 Eğitim ve Öğretim Yılı 1. dönem Online (Çevrim İçi) Sınavları

SINAV TAKVİMİ

Açık öğretim kurumları 2021-2022 Eğitim ve Öğretim yılı 1. dönem sınavları için online sınav sistemi 04.12.2021 (saat 09.30’dan) – 10.12.2021 (saat 23.59’a kadar) tarihleri arasında açılacaktır.

SINAV UYGULAMASI

1. Öğrenciler, kendilerine atanan derslerden oluşan testleri sınav takviminde belirtilen tarihler arasında online sınav sistemine girerek tamamlayacaklardır.

2. Öğrenciler, aynı eğitim ve öğretim yılı ve dönemi için yapılacak sınav türlerinden yalnızca birine katılabileceklerdir.

3. Online sınav uygulaması yurt içi ve yurt dışında, Türkiye saatine göre aynı gün ve saatte başlayıp, aynı gün ve saatte sona erdirilecektir.

4. Öğrenciler, T.C. kimlik numara ve şifreleri ile AÖK Bilgi Yönetim Sistemine online sınav kapasitesinde giriş yaparak online sınav uygulamasına katılacaklardır. Sınav başvurusu olmayan ve tüm derslerinden sınavını tamamlayan öğrenciler sınav süresinin sonuna kadar AÖK Bilgi Yönetim Sistemine giremeyeceklerdir.

5. Sisteme giriş şifresini unutan öğrenciler, AÖK Bilgi Yönetim Sisteminde yer alan ‘şifremi unuttum’ seçeneğinden veya (MEBİM) “444 0 632” danışma hattı ile görüşerek şifrelerini öğrenebileceklerdir.

6. Sınav sistemine girişte ÖDSGM tarafından hazırlanan gizlilik taahhütnamesi öğrenciler tarafından onaylanacaktır.

7. Online sınav uygulaması başlamadan önce sınav kuralları elektronik ortam üzerinden öğrenciye bildirilecektir. Bu bildirim ile öğrenci, sınav kurallarını kabul etmiş sayılacaktır. Sınav kurallarını ihlal eden öğrenci ve sınav görevlilerine, 02/12/2016 tarihli ve 6764 sayılı Kanun uyarınca cezai müeyyideler uygulanacaktır.

8. Online sınav uygulaması, çoktan seçmeli 4 (dört) seçenekli ve her bir ders için ayrı olmak üzere 20 sorudan oluşacak testler hâlinde gerçekleştirilecektir. Sınavda her bir dersin testi için 25 dk. süre uygulanacaktır.

9. Öğrenciler, sınav süresi içinde kendilerine atanan en fazla 24 dersten sınava katılabilecekler ve atanan derslerden istedikleri dersi seçerek sınavı başlatıp bitirebileceklerdir.

10.Sorular, soru numarası sırasında ve ekranda bir soru ve cevap seçenekleri yer alacak şekilde gösterilecektir.

11.Seçilen derse ait sınav, “Sınava Başla” butonu ile başlatıldıktan sonra, soru sayfasında “Kaydet ve İlerle” butonu ve kalan süreyi gösteren sayaç olacak, son soruda ise “Kaydet ve İlerle” butonu yerine ‘Sınavı Bitir’ butonu olacaktır.

12. Öğrenciler, cevap verdikleri soruya geri dönüş yapamayacaklardır.

13 .Öğrenciler, seçilen derse ait sınavı başlattıktan sonra aktif sınav bitmeden diğer dersin sınavını başlatamayacaklardır.

14.Öğrenciler, istedikleri zaman sınavı bitirebileceklerdir. Sınavı süresi içinde bitirmeyen öğrenciler için 25 dk. sonunda sistem tarafından sınav bitirilecek ve değerlendirme buna göre yapılacaktır. Sınavı bitirilen derse ait sorular ve cevaplar öğrencilere gösterilmeyecektir.

15.Öğrenciler sınavlarını tamamlayamadan oturum herhangi bir nedenle (elektrik kesintisi, internet bağlantı sorunu vb.) sonlanırsa bu durumun bir daha tekrarlanmayacağı bir ortamda belirtilen son tarihe kadar “bir defaya mahsus” sınava kaldıkları yerden devam edeceklerdir.

16.Bir dersi seçerek sınavı başlatan ve hiçbir soruya cevap vermeden bitiren öğrenci “Sınava Girdi” sayılacak ve derse ait puanı “Sıfır” olacaktır. Öğrencinin tanımlanan tarih ve saatler içinde mevcut derslerinden sınava katılmaması hâlinde katılmadığı ders/derslerden “Sınava Girmedi” olarak işlem yapılacaktır.

17.Sınav öncesinde sınav sistemine erişim için kullanılan tarayıcı penceresi dışında tüm uygulamalar kapatılacak, sınav sırasında sınav sisteminin erişildiği tarayıcı penceresi dışında herhangi bir pencereye geçiş yapılmayacaktır. Ayrıca arka planda çalışan ve internet bağlantısı kullanan uygulamalar varsa bunlar da kapatılacaktır. Sınav anında başka bir program, tarayıcı veya sayfa açılması hâlinde öğrenciye uyarı mesajı verilecek, açılan program, tarayıcı veya sayfanın kapatılmaması durumunda öğrencinin o derse ait sınavı iptal edilecektir.

18.Öğrenciler, sınav sırasında basılı ya da dijital herhangi bir bilgi kaynağı kullanmayacaklardır.

19.Öğrenciler, sınav sırasında sınav sistemi ekranına ilişkin herhangi bir şekilde ekran görüntüsü alma, görüntü kaydetme, görüntü aktarma, kopyalama ya da yazdırma gibi işlemler yapmayacaklardır. Öğrencinin sınav sırasında ekran dışına çıkması durumunda sınavı sonlandırılarak geçersiz sayılacaktır.

20.Sınav soru ve cevaplarının, sınav sırasında veya sonrasında her türlü paylaşımı yasaktır. Sınav ekranında öğrencileri tanımlayacak güvenlik kodu bulunacak ve paylaşım ihlali hâlinde öğrenciler hakkında 6764 sayılı Kanun hükümlerince işlem yapılacaktır.

21.Yetersizliği olan (engelli) öğrencilere yönelik aşağıdaki esaslara uyulur;

 Sınav sırasında, öğrencilerin karşılaşabilecekleri biyolojik ve psikolojik ihtiyaçlarından dolayı sınava kısa süreli ara vermesi gereken durumlarda kolaylık sağlanacaktır. Öğrencilere ek süre verilmeyecektir.

 Görme engelli öğrencilerin, ilçe millî eğitim müdürlüklerine sınavdan 7 (yedi) gün önce başvurarak “okuyucu/kodlayıcı” talebinde bulunmaları durumunda bu öğrencilerin halk eğitimi merkezlerinde sınav tarihleri arasında uygun günlerde sınava alınmaları sağlanacaktır.

22.Öğrenciye bağlı olmayan internet kesintilerinden kaynaklı sınavdan düşmelerde ve sınav sisteminden kaynaklı teknik sebeplerle öğrencinin sınavı tamamlayamadığının tespit edilmesi hâlinde Merkez Sınav Kurulu kararı ile telafi sınavı yapılabilecektir.

23.Sınav sırasında internet ağının bölge/ülke genelini de etkileyecek şekilde saldırıya uğraması ya da onarımının ve etkilerinin kısa sürede giderilemediği arıza durumlarının, tespit edilmesi hâlinde Merkez Sınav Kurulu kararı ile (yurt dışı için yurt dışı eğitim müşavirliği/ataşeliğince) telafi sınavı yapılabilecektir.

24.Öğrenciler, kullandıkları masaüstü/dizüstü bilgisayar, tablet ya da cep telefonlarının pil, batarya veya şarj durumları ile kablolu/kablosuz internet bağlantılarından ve bunların ayarlarından kendileri sorumlu olacaklardır. Belirtilen durumlar nedeniyle sınav anında sorun yaşayan öğrenciler için telafi sınavı yapılmayacak, bu öğrenciler sınava girmedi sayılacaklardır.

25.Öğrenciler sınav sonuçlarını AÖK Bilgi Yönetim Sisteminden öğrenebileceklerdir.

26.2021 yılı sınavları sonucunda yükseköğretim kurumuna yerleştiği tespit edilen/belgelendiren öğrenciler hariç, Ceza ve İnfaz Kurumlarında bulunan tutuklu ve hükümlü adaylar online sınav uygulamasına alınmayacaktır. HBÖGM tarafından tutuklu ve hükümlü adayların online sınav uygulamasına giriş yapmasını engelleyecek tedbirler alınacaktır. Online sınav uygulamasına katıldığı tespit edilen tutuklu ve hükümlü adayların sınavları geçersiz sayılacaktır.

27.Sınav soru ve cevapları yayımlanmayacaktır.

28.Sınav uygulamasında yer alacak sorulara ilişkin ders adı, ders kodu bilgileri Ek-1 “Ders Detayları Tablosu”nda belirtilmiştir.

DEĞERLENDİRME

1. Sınavlarda, öğrencinin sınava katılacağı her dersten çoktan seçmeli 4 (dört) seçenekli 20 soru sorulacak, her doğru cevabın puan değeri 5 (beş) olacaktır. Yanlış cevaplar doğru cevapları etkilemeyecektir.

2. Değerlendirme her ders için ayrı olmak üzere 100 (yüz) tam puan üzerinden yapılacak olup doğru cevaplar dikkate alınacak ve her soru eşit puan ağırlığına sahip olacaktır. Başarı puanı hesaplamasında; [Puan = (Doğru Sayısı / Soru Sayısı) x 100] formülü kullanılacaktır.

3. Sınav sonuçlarında öğrencilerin doğru-yanlış cevap sayısına ilişkin veri açıklanmayacaktır.

4. Cevap anahtarında hata olması ve bu hususun Merkez Sınav Kurulu kararı ile belirlenmesi hâlinde soru/sorular iptal edilmeyecek, soru/soruların doğru seçenekleri dikkate alınmak suretiyle değerlendirmeye bu soru/sorular dâhil edilecektir.

5. Değerlendirme sırasında hatalı soru/sorular çıkması durumunda, iptaline karar verilen sorular değerlendirme dışı bırakılarak geçerli soruların puan değerinin yeniden saptanması suretiyle değerlendirme yapılacaktır.

S INAVIN GEÇERSİZ SAYILMASI

1. Öğrencilerin sınavı;

a. Başvuru şartlarını taşımadığı hâlde sınava girmek,

b. Öğrencinin yerine başkasının sınava girmesi ya da öğrencinin başkası adına soruları cevaplaması, öğrencinin sınavı teknik hilelerle (ekran karartma, ekran kilitleme, vb.) duraklatması ya da sınavın güvenliğini ve akışını etkileyecek herhangi bir eylemde bulunması veya öğrencinin sınav sırasında ekran dışına çıkması,

c. Sınav kurallarının ihlal edilmesi,

ç. Öğrencinin, aynı eğitim ve öğretim yılı ve dönemi için daha önce yapılan sınavlara katılmış olması durumlarında,
geçersiz sayılacaktır.

İTİRAZLAR

1. Öğrenciler, sınav sorularına ve uygulamasına ilişkin itirazlarını, sınavın tamamlanmasından itibaren, sınav sonuçlarına ilişkin itirazlarını ise sonuçların AÖK Bilgi Yönetim Sisteminden ilan edilmesinden itibaren 5 (beş) takvim günü içinde; T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası ve Halk Bankası şubelerinden herhangi birine kendisine ait T.C. kimlik numarası ile KDV dâhil 30 (otuz) TL itiraz ücreti yatırarak e-İtiraz Modülü (https://eitiraz.meb.gov.tr) üzerinden yapacaklardır. Öğrenciler belirlenen itiraz süresi dışında itiraz başvurusu yapamayacaklardır. Dilekçe ve faksla yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.

2. İtirazların değerlendirilmesinde e-İtiraz Modülüne (https://eitiraz.meb.gov.tr) giriş tarihi dikkate alınacaktır.

3. Sınav soruları/cevap anahtarlarına yapılan itirazlar ÖDSGM tarafından, sınav uygulamasına ve sınav sonuçlarına ilişkin itiraz başvuruları BİGM tarafından sonuçlandırılarak öğrencilere bildirilecektir.

4. Başvurusu/sınavı geçersiz sayılan ya da sınava girmeyen öğrencilerin itiraz başvuruları dikkate alınmayacaktır.

5. 2577 sayılı İdari Yargılama Usulü Kanununun 20/B maddesi uyarınca sınav uygulamasına, sorulara/cevap anahtarına ve sınav sonucuna yapılacak itirazlar, 10 (on) günlük dava açma süresini durdurmayacaktır.

İLETİŞİM VE DUYURU

Açık Öğretim Lisesi Halkla İlişkiler 444 06 32

Mesleki Açık Öğretim Lisesi Halkla İlişkiler 444 06 32

Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi Halkla İlişkiler 444 06 32

Açık Öğretim Ortaokulu Halkla İlişkiler 444 06 32

Açık Öğretim Lisesi Faks Numarası 0 312 213 01 75

Meslekî Açık Öğretim Lisesi Faks Numarası 0 312 213 01 76

Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi Faks Numarası 0 312 213 01 76

Açık Öğretim Ortaokulu Faks Numarası 0 312 213 01 73

Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü 0 312 413 32 48

Açık Öğretim Lisesi Yazışma Adresi

Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No:21
060-Teknikokullar-Yenimahalle/Ankara

Mesleki Açık Öğretim Lisesi Yazışma Adresi

Mesleki Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No: 21
06500 Teknikokullar-Yenimahalle/Ankara

Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi Yazışma Adresi

Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No: 21
06500 Teknikokullar-Yenimahalle/Ankara

Açık Öğretim Ortaokulu Yazışma Adresi

Açık Öğretim Ortaokulu Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No :21
06500 Teknikokullar-Yenimahalle/ANKARA

İnternet Adresleri
https://www.meb.gov.tr/
http://aol.meb.gov.tr/
https://aio.meb.gov.tr/
http://maol.meb.gov.tr/
https://aoihl.meb.gov.tr/

Online Sınav Kılavuzu için tıklayınız.

Ek: DERS DETAYLARI TABLOSU

DERS DETAYLARI TABLOSU

AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ, MESLEKİ AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ, AÇIK ÖĞRETİM İMAM HATİP LİSESİ

S.NKODUDERS ADI
1817AKAİD 1
2441BİYOLOJİ – 1
3443BİYOLOJİ – 3
4151COGRAFYA 1
5111DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ 1
6112DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ 2
7115DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ 5
8611DİNLER TARİHİ_1
9121FELSEFE – 1
10125FELSEFE – 3
11511FIKIH 1
12421FİZİK – 1
13713İSLAM KÜLTÜR VE MEDENİYETİ 1
14819KELAM 1
15432KİMYA – 2
16999MATEMATİK – 2
17825OSMANLI TÜRKÇESİ 1
18222SAĞLIK BİLGİSİ VE TRAFİK KÜLTÜRÜ 2
19159SEÇMELİ COĞRAFYA 1
20160SEÇMELİ COĞRAFYA 2
21480SEÇMELİ EKONOMİ 1
22429SEÇMELİ FİZİK 1
23973SEÇMELİ GİRİŞİMCİLİK 1
24167SEÇMELİ MATEMATİK 2
25637SEÇMELİ TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI 2
26931SİYER-1
27132TARİH 2
28465TEMEL DİNİ BİLGİLER 1
29544TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI 4 (*)
30547TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI 7 (*)
31548TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI 8 (*)
32181YABANCI DİL – 1
33244YABANCI DİL – 5
34502YABANCI DİL – 8
35818AKAİD 2
36442BİYOLOJİ – 2
37444BİYOLOJİ – 4
38152COGRAFYA 2
39117DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ 7
40118DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ 8
41612DİNLER TARİHİ_2
42126FELSEFE – 4
43512FIKIH 2
44422FİZİK – 2
45423FİZİK – 3
46424FİZİK – 4
47714İSLAM KÜLTÜR VE MEDENİYETİ 2
48820KELAM 2
49431KİMYA – 1
50998MATEMATİK – 1
51164MATEMATİK – 4
52826OSMANLI TÜRKÇESİ 2
53221SAĞLIK BİLGİSİ VE TRAFİK KÜLTÜRÜ 1
54450SEÇMELİ BİYOLOJİ 2
55469SEÇMELİ ÇAĞDAŞ TÜRK VE DÜNYA TARİHİ 1
56607SEÇMELİ DEMOKRASİ VE İNSAN HAKLARI 1
57486SEÇMELİ İŞLETME 1
58440SEÇMELİ KİMYA 2
59539SEÇMELİ PEYGAMBERİMİZİN HAYATI 1
60488SEÇMELİ SANAT TARİHİ 1
61215SEÇMELİ SOSYOLOJİ 1
62139SEÇMELİ TARİH 1
63932SİYER-2
64141T.C.İNK.TAR. VE ATA. – 1
65131TARİH 1
66137TARİH 5
67466TEMEL DİNİ BİLGİLER 2
68541TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI 1 (*)
69182YABANCI DİL – 2
70243YABANCI DİL – 4
71501YABANCI DİL – 7
72153COĞRAFYA 3
73154COĞRAFYA 4
74113DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ 3
75114DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ 4
76116DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ 6
77122FELSEFE – 2
78433KİMYA – 3
79434KİMYA – 4
80163MATEMATİK – 3
81449SEÇMELİ BİYOLOJİ 1
82430SEÇMELİ FİZİK 2
83439SEÇMELİ KİMYA 1
84487SEÇMELİ MANTIK 1
85166SEÇMELİ MATEMATİK 1
86540SEÇMELİ PEYGAMBERİMİZİN HAYATI 2
87214SEÇMELİ PSİKOLOJİ 1
88636SEÇMELİ TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI 1
89142T.C.İNK.TAR. VE ATA. – 2
90133TARİH 3
91134TARİH 4
92138TARİH 6
93542TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI 2 (*)
94543TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI 3 (*)
95545TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI 5 (*)
96546TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI 6 (*)
97242YABANCI DİL – 3
98500YABANCI DİL – 6

 

Ek: DERS DETAYLARI TABLOSU

AÇIK ÖĞRETİM ORTAOKULU

S.N.KODUDERS ADISINIF
1550 (501)TÜRKÇE5
2551 (502)MATEMATİK5
3552 (503)FEN BİLİMLERİ5
4553 (504)SOSYAL BİLGİLER5
5554 (507)YABANCI DİL5
6555 (508)DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ5
7630 (601)TÜRKÇE6
8631 (602)MATEMATİK6
9632 (603)FEN BİLİMLERİ6
10633 (604)SOSYAL BİLGİLER6
11634 (607)YABANCI DİL6
12635 (608)DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ6
13730 (701)TÜRKÇE7
14731 (702)MATEMATİK7
15732 (703)FEN BİLİMLERİ7
16733 (704)SOSYAL BİLGİLER7
17735 (707)YABANCI DİL7
18736 (708)DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ7
19830 (801)TÜRKÇE8
20831 (802)MATEMATİK8
21832 (803)FEN BİLİMLERİ8
22834 (806)T.C.İNK.TAR. VE ATATÜRKÇhLhK8
23835 (807)YABANCI DİL8
24836 (808)DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ8
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Açık Lise sınavlarına hazırlanmanın en kolay hali: AçıkTercih AÖL Test Çöz!

Mobil Uygulamamızı İNDİRİN! AÖL Yeni Müfredat Çıkmış Sınav Sorularını Çözün!


Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 2 Aralık 2021

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.