Açık Lise sınav giriş belgeleri yayınlandı, sınav giriş belgenizi çıkartmak için tıklayın.

Açık Lise sınav giriş belgeleri yayınlandı, sınav giriş belgenizi çıkartmak için tıklayın.

Sınav giriş belgenizi çıkartmak için tıklayın!

Dikkat:

  1. Adayların sınava girerken; geçerli kimlik belgelerinden herhangi birini  [Nüfus Cüzdanı (15 yaşından büyükler için mutlaka fotoğraf bulunmalıdır), Geçici Kimlik Belgesi, Süresi Geçerli Pasaport veya Sürücü Belgesi] yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Adayların Öğrenci Kimlik Kartı ve Sınav Giriş Belgesini de yanlarında bulundurmaları yararlarına olacaktır.
  2. MEB Merkezi Sistem Sınav Yönergesinin Merkezi Sistem Sınavlarının Esasları başlıklı 6 ıncı maddesinin ikinci fıkrası (ç) bendi, Bina güvenlik görevlisi başlıklı 28 inci maddesinin birinci fıkrası ile Sınavın Geçersiz Sayıldığı Durumlar başlıklı 33 üncü maddesinin birinci fıkrasının (ğ) bendinde geçen “Sınav protokolü veya kılavuzunda aksine bir hüküm belirtilmedikçe veya kullanımı doktor raporu ile belirlenen hasta veya engellilere ait cihazlar hariç, Silah, Kesici Alet, Çanta, Cep Telefonu, Saat, Telsiz, Kablosuz İletişim Sağlayan Cihazlar, Kulaklık, Kolye, Küpe, Bilezik, Yüzük (Alyans hariç), Broş ve Benzeri Eşyalar, Her Türlü Bilgisayar Özelliği Bulunan Cihazlar, Her Türlü Elektronik ve/veya Mekanik Cihaz, Kitap, Defter, Sözlük, Hesap Cetveli veya Makinesi vb” hükmü gereği öğrenciler ve sınav görevlileri sınav yapılan bina ve salonlara bahsi geçen yasaklı maddelerle giremezler.
  3. Sınav protokolü veya kılavuzunda aksine bir hüküm olmadıkça geç gelen aday, sınavın başlamasından itibaren ilk 15 dakika içerisinde sınava alınır, ancak ek süre verilmez. Adaylar, sınavın ilk 30 dakikası tamamlanmadan ve sınav bitimine 15 dakika kala sınav salonundan çıkamazlar.
  4. Adaylar sınavlarda yumuşak uçlu kurşun kalem ve silgi bulundurmalıdır.
  5. Sınav Yürütme Kurulu tarafından yedek salonda sınava alınması uygun görülen adaylar, her ne sebeple olursa olsun Sınav Giriş Belgesinde belirtilen bina ve salon dışında başka bir merkezde sınava giremezler.
  6. Yedek salonda sınava girecek adayların, sınavına girecekleri dersin adı (İngilizce 5 gibi) ile birlikte dersin kodunu da cevap kağıdına mutlaka kodlamaları gerekmektedir.
  7. Bireysel veya toplu olarak kopya çeken veya kopya çektirilmesine imkan sağlayan kişiler, hapis cezası ile cezalandırılır. Detaylar aol.meb.gov.trmaol.meb.gov.tr ve aoihl.meb.gov.tr  adreslerinde yayınlanmıştır.
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Mobil Uygulamamızı İNDİRİN!


Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 21 Temmuz 2020

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.