Açık Lise ve Açık Orta Okulu 1. Dönem Online Sınav Videosu Yayınlandı: Online Sınav Videosu ve Online Sınava e-Devlet Girişi

Online Sınav Videosu ve Online Sınava e-Devlet Girişi

2020-2021 1. dönem online sınav girişleri açıköğretim öğrenci girişinden yapılacak. MEB.AÖL öğrenci giriş sayfasına e-devlet girişi de eklendi. Artık online sınava ve açıköğretim öğrenci sistemine e-devlet üzerinden de girebileceksiniz.

AÖL.MEB sınav duyurusuna iki önemli not ekledi:Not-1: 

Öğrenciler seçmiş olduğu bir dersin sınavını bitirdikten sonra, seçmiş olduğu diğer dersin sınavına hemen başlamak zorunda değildir. Online sınav takvimi içerisinde istediği bir zaman diğer dersin sınavına başlayabilir.

Not-2:

Bilgisayar ve interneti olmayan öğrenciler!

Online Sınavla ilgili olarak, Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün 22.02.2021 tarih ve 21060217 sayılı yazılarına göre; Milli Eğitim Müdürlüklerince, “…İnternet erişimi olmayan öğrenciler tarafından talep edilmesi halinde, müdürlüğünüzce belirlenen internet erişimi olan ve bilgisayar/tablet bulunan okul/kurum müdürlüklerinde öğrencilerin sınava katılmasının sağlanması, Engelli öğrenciler tarafından talep edilmesi halinde, müdürlüğünüzce okuyucu/kodlayıcı görevlendirilerek ev/hastanede veya belirlenen okul/kurum müdürlüklerinde öğrencilerin sınava katılmasının sağlanması…” şeklinde İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri Sınav Yürütme Komisyonlarına resmi yazı gönderilmiştir. Bu konuda talepte bulunan öğrencilerin İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri Sınav Yürütme Komisyonlarına başvurması gerekmektedir.MEB Açıköğretim Lisesi Öğrenci Girişi

Açıköğretim Lisesi e-Devlet üzerinden GirişOnline Sınav VideosuSınava bir günde mi gireceğim? Hangi gün sınava gireceğim?

2020-2021 1. Dönem Online Sınavı için sınav ekranı 25 Şubat saat 09:30 ile 1 Mart saat 23:59 arasında, yani 5 gün süreyle açık olacak. Sınava gireceğiniz dönem derslerinizin tamamına istersenzi bir günde, isterseniz 5 güne yayarak girebilirsiniz. Tavsiyemiz ilk dört günde günlük 3-4 sınava girerek bütün derslerinizin sınavlarını bitirmeniz.

Online Sınav Detayları Belli Oldu

AÖL, AÇIK ÖĞRETİM KURUMLARI 2020 2021 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 1. DÖNEM ONLİNE (ÇEVRİM İÇİ) SINAVLARI DUYURUSU yayınladı. Sınavın Adı Açık Öğretim Kurumları(Açık Öğretim Lisesi, Mesleki…

Online Sınav Ders Detay Tablosu

Online Sınav Ders Detay Tablosu Online Sınav Detayları Belli Oldu AÖL, AÇIK ÖĞRETİM KURUMLARI 2020 2021 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 1. DÖNEM ONLİNE (ÇEVRİM İÇİ) SINAVLARI..Online Sınav Kılavuzu için tıklayınız.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Mobil Uygulamamızı İndirin, Açık Lise Sınavları Sorun Olmaktan Çıksın!


Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 19 Şubat 2021

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın