Açık Lise Yanlışlıkla Yatırılan Ücretlerin İadesi

Açık Lise Yanlışlıkla Yatırılan Ücretlerin İadesi için yorumlar kapalı

Açık Lise Yanlışlıkla Yatırılan Ücretlerin İadesi

Özellikle yaşı tutmadığı halde açık lise 3. dönem sınavı için kayıt yenileme ücreti yatıran öğrenciler başta olmak üzere, kayıt ücreti (50 lira) yerine farklı ücretler yatıran öğrencilerin ücret iadesi ile ilgili sorularını aşağıda doğrudan AÖL resmi sitesinden yaptığımız alıntı ile cevapladık.

Açık Öğretim Okulları öğrencilerimizin sehven/yanlışlıkla yatırmış olduğu ücretler, herhangi bir başvuruya gerek kalmaksızın MEB Döner Sermaye İşletmesi tarafından ilgililerin hesabına aktarılmaktadır.

Açık Öğretim Okulları öğrencilerimiz hangi bankaya para yatırmış olurlarsa olsunlar, iadeler yalnızca T.C. Ziraat Bankasının merkezi ödeme sistemi aracılığı ile gerçekleştirilmektedir.

Yanlış yatırıldığından dolayı, işlem ve kayıt yapılamayan dönem sınav ücretleri, ilgili dönemin sınavı bittikten sonra Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğünce 4-5 ay içerisinde iade edilmektedir.

İade işlemi gerçekleştiğinde, Açık Öğretim Okulları öğrencilerimizin ücret yatırırken girmiş olduğu cep telefonu numarasına bilgilendirme mesajı gönderilmektedir.

Bu nedenle öğrencilerimizin ücret yatırırken geçerli ve güncel bir cep telefonu numarası bildirmesi zorunludur.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 23 Mayıs 2022