Açık Öğretim Şifremi Unuttum Sorunu Nasıl Çözülür?

İçindekiler

Açık Öğretim Şifremi Unuttum Sorunu Nasıl Çözülür?Açık Öğretim Lisesi öğrenci bilgi sistemine giriş için iki bilgi gerekli: TC Kimlik Numarası veya Öğrenci Numarası ve Şifre.

TC Kimlik Numarası kolay unutulmayan bir bilgi, sorun genellikle şifre unutulduğunda ortaya çıkıyor. Peki unuttuğumuz şifreyi nasıl ve nereden öğrenebiliriz? Yeni şifre nereden çıkartılabilir?

Yeni şifre edinmenin veya şifre hatırlamanın üç yolunu aşağıda sıraladık. Aslında bu bilgilerin buraya kadar olanını ve hatta bu üç yolu da biliyoruz genellikle. Ancak Halk Eğitim Merkezine gitmek bir zaman kaybı ve her zaman mümkün değil, 4440632 MEBİM’i aramak ise daha doğrusu telefonun açılmasını beklemek ise tam bir eziyet. En pratik yol şifremi unuttum ekranından şifreyi yeniden çıkartmak. Ancak burada da bir kritik sorun var. Aşağıda “şifremi unuttum” ekranından açık lise şifrenizi kolayca nasıl çıkartabileceğinize ilişkin bir kaç püf noktayı vereceğiz:

Açık Öğretim Lisesi Şifremi unuttum Şifremi Nasıl Yenileyebilirim?  • Halk Eğitimi Merkezlerine Başvurarak;

Size en yakın Halk Eğitimi Merkezine resmi kimlik belgenizle giderek Açık Lise şifrenizi unuttuğunuzu ve yeni şifre almak istediğinizi, şifrenizi yenilemek istediğinizi beyan ederek yeni şifrenizi alabilirsiniz.

  • 444 0 632 Mebim Danışma Hattını Arayarak;

444 0 632 Mebim danışma hattı örgün eğitim çağı dışına çıkan ve yaygın eğitim kurumlarında eğitimine devam eden Türkiye veya yurt dışına kayıtlı öğrencilere yeni kayıt, kayıt yenileme, sınav iş ve işlemleri, ücret iadeleri, mezuniyet iş ve işlemleri ve sistem üzerinde yapılabilecek bilgi güncellemeleri konularında hizmet vermektedir. 444 0 632 Mebim Danışma Hattını arayarak kaybetmiş olduğunuz Açık Lise Şifrenizi yenileyebilirsiniz.

  • Açık Öğretim Lisesi Şifremi Unuttum Ekranından;

Açık Öğretim Lisesisi web sayfasına veya Açık Öğretim lisesi uygulamasına girerek şifremi unuttum kısmına tıklayarak kaybetmiş olduğunuz Açık Öğretim Lisesi şifenizi yenileyebilirsiniz. Ancak bu yolu kullanmada sorun genellikle sisteme kayıtlı bir telefon numarasının olmamasıdır.

Şifremi unuttum butonunu yukarıdaki resimde görüyorsunuz. Tıkladığınızda aşağıdaki “Şifremi Unuttum” ekranı açılır.
Burada öğrenci numarası, TC Kimlik Numarası, Cep telefonu, Doğum tarihi, Annenizin kızlık soyadından iki harf ve bir yakınınızın (anne-baba-kardeş-kendi çocuğunuz olabilir) isteniyor. Sistemde kayıtlı bir telefonunuz da varsa bu bilgileri girerek kolayca şifrenizi yenileyebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Açık Lise sınavlarına hazırlanmanın en kolay hali: AçıkTercih AÖL Test Çöz!

Mobil Uygulamamızı İNDİRİN! AÖL Yeni Müfredat Çıkmış Sınav Sorularını Çözün!


Etiketler:
Eklenme Tarihi: 29 Mart 2021

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.