AÖİHL’den Yeni Kayıt ve Kayıt Yenilemeler ile İlgili Önemli Noktalar

İçindekiler

2021/2 Dönemi Yeni Kayıt ve Nakillerde Yüz Yüze Dersler İçin Grup Oluşturma Sorunu

2022-2 döneminde Genel Müdürlüğümüzün Valiliklere gönderdiği 24/12/2021 tarihli ve E-24659360-490.99-39785371 sayılı yazı gereği 17 Ocak 2022 – 28 Ocak 2022 tarihleri arasında Açık Öğretim İmam Hatip Lisesine yazı ekinde gönderilen kılavuzlardaki esaslar dikkate alınarak yeni kayıtlar ve kayıt yenileme işlemleri yapılacaktır.

Yeni (İlk) Kayıt için gelen öğrencilere, mağduriyet yaşamamaları için ÖNCELİKLE aşağıdaki maddelerde anlatılan durumlar izah edilmeli ve sonra kayıt işlemlerine başlanmalıdır.

Yeni kayıtlar alınırken aşağıdaki hususlara dikkat edilmesi gerekir:

  1. Yeni kayıt olan öğrenciler için program bütünlüğü dikkate alınarak dersler verilecektir. Yeni kayıt olan öğrenciler için kayıt oldukları bu dönem eğer 1. Dönemleri ise;

  2. Grup oluşturulabilecek yeterli sayı (8 kişi) sağlanırsa bu öğrencilere; Kuran-ı Kerim-1 ve Arapça-1 dersleri verilecektir.
  3. Eğer 8 kişiden oluşan yeni bir grup oluşturulamayacaksa öğrenciye mağduriyet oluşturmamak adına grup açabilecek durumda olan başka bir okul var ise öğrenci oraya yönlendirilecek; yoksa öğrenciye bu dönem sadece uzaktan eğitim derslerinin sınavlarına girebileceği yüz yüze dersleri alamayacağı anlatılarak yüz yüze dersler için bir sonraki dönemi beklemesi gerektiği anlatılacaktır.
  4. Eğer öğrenci ara sınıftan tasdikname ile geliyor ise;

  5. Dönemine uygun ve program bütünlüğü dikkate alınarak dersleri alabileceği mevcutta devam eden bir grup var ise bu gruba dâhil edilecek,
  6. Devam eden mevcut grup yoksa; yeni kayıt yaptıran kendi dönemine uygun öğrencilerden grup oluşturulabilecek yeterli sayı (8 kişi) sağlanırsa bu öğrencilere; dönemlerine uygun olarak program bütünlüğü dikkate alınarak dersleri verilecek,
  7. Eğer öğrencinin dönemine uygun ve program bütünlüğü dikkate alınarak dâhil edileceği mevcut bir grup yoksa veya 8 kişiden oluşan yeni bir grup oluşturulamayacaksa öğrenciye mağduriyet oluşturmamak adına grup açabilecek durumda başka bir okul var ise öğrenci oraya yönlendirilecek; yoksa öğrenciye bu dönem sadece uzaktan eğitim derslerinin sınavlarına girebileceği yüz yüze dersleri alamayacağı anlatılarak yüz yüze dersler için bir sonraki dönemi beklemesi gerektiği anlatılacaktır.

NOT: “DONUK” veya “SİLİK” durumunda bulunan öğrencilerden “Kayıt Yenileme” işlemi yaptıranlar için de yukarıdaki maddelerden durumlarına uygun olana göre işlem yapılacaktır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Açık Lise sınavlarına hazırlanmanın en kolay hali: AçıkTercih AÖL Test Çöz!

Mobil Uygulamamızı İNDİRİN! AÖL Yeni Müfredat Çıkmış Sınav Sorularını Çözün!


Etiketler:
Eklenme Tarihi: 17 Ocak 2022

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.