AÖL 2021-1 dönemi mezun olan öğrencilerin diplomaları ne zaman verilecek?

İçindekiler

AÖL 2021-1 dönemi mezun olan öğrencilerin diplomaları ne zaman verilecek?

AÖL Müdürlüğü AÖL 2021-1 dönemi mezun olan öğrencilerin diplomalarıyla ilgili iş ve işlemlerin nasıl ve ne zaman yapılacağını bir yönerge ile Halk Eğitim Merkezlerine bildirdi. Öğrencilerin merak ettiği “Diplomaları ne zaman alacağız? sorusunu da cevaplamış oldu. 12 Ocak – 14 Şubat arasında diplomaların Halk Eğitim Merkezlerinde olacağı yönergenin ilk yayınlanan versiyonunda varken, bir gün sonrası yapılan güncelleme ile bu tarihler kaldırıldı.

AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ MÜDÜRLÜĞÜ 2021-1 DÖNEMİ DİPLOMA İŞ VE İŞLEMLERİ HAKKINDA YÖNERGE

– 10.01.2020 tarih ve 750563 sayılı 2020/1 genelge kapsamında 2020/5 döneminde olduğu gibi 2021-1 dönemi mezun olan öğrencilerimizin diploma iş ve işlemlerini “Halk Eğitimi Merkezi Müdürlükleri” yürüteceklerdir. Bu nedenle, tüm yasal sorumluluk ve gerekli tedbirlerin alınmasını sağlamak, Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerimizin görev ve sorumluluğundadır.

– Halk Eğitimi Merkezleri, 2021-1 dönemi mezun olan öğrencilerimizin diploma iş ve işlemlerini; 22.12.2021-14.01.2022 tarihleri arasında yönerge metni ile birlikte Açık Öğretim Lisesi resmi web adresinde yayımlanan

– Halk Eğitimi Merkezi Müdürlükleri 2020-5 Döneminde Mezun Olanların Diploma Defteri ve Diploma Basım Kılavuzu doğrultusunda yapacaklardır.

– Halk Eğitimi Merkezi Müdürlükleri, 2021-1 dönemi mezun öğrencilerin diploma ile ilgili tüm iş ve işlemlerini, ortaöğretim kurumlarının ilgili mevzuat hükümlerine göre gerçekleştireceklerdir.

– Halk Eğitimi Merkezi Müdürlükleri, 2021-1 dönemi mezun olan öğrencilerimize ait diploma evraklarının mevzuat çerçevesinde muhafaza edilmesinde birinci derecede sorumludurlar.

2021-1 döneminde de “Diploma Basımı” sırasında sehven yapılacak “Sisteme Kaydet” işlemleri veya yazıcıdan kaynaklı yanlış diploma basımları için “AÖL Bilgi İşlem Sistemi Mezuniyet İşlemleri” menüsü altında “Diploma İptal” menüsü kullanılacaktır. ( “Diploma İptal” butonuna basıldığında kurum bilgileri otomatik gelecektir. “Listele” denildiği zaman ilgili kurumca sisteme kaydedilmiş bütün mezun öğrencilerin listesi, diploma numarasına göre gelecektir. Buradan diploma (belge) iptalini yapmak istediğiniz öğrenciyi bularak öğrencinin önündeki çarpı (X) işaretine basarsanız, öğrenci tekrardan diploma defterine düşecektir.)

2021-1 dönemi mezun olan öğrencilerimize diplomalarını teslim ederken;

1- Öğrenci tarafından diploma defterine imza atılması,

2- Açık Öğretim Lisesi Bilgi Yönetim Sistemindeki “Diploma Takip” kısmına; “Diploma Öğrenci Tarafından Alındı” ibaresinin, diplomayı teslim eden görevli tarafından kaydedilmesi gerekmektedir.

Aynı ilçede birden fazla Halk Eğitimi Merkezi olan ilçelerde, diploma basacak olan Halk Eğitimi Merkezleri yönerge metninin altında liste halinde belirtilmiştir.

“10.01.2020 Tarih ve 750563 Sayılı 2020/1 Numaralı Genelge” için tıklayınız.

“2021-1 Dönemi Diploma Defteri ve Diploma Basım Kılavuzu” için tıklayınız.

Aynı İlçede Birden Fazla Halk Eğitimi Merkezi Varsa Diploma Basacak ve Basmayacak Olan Halk Eğitimi Merkezleri Listesi” için tıklayınız.

“2021-1 Dönemi Mezun Olanların Diploma İş ve İşlemlerinde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar” için tıklayınız.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Açık Lise sınavlarına hazırlanmanın en kolay hali: AçıkTercih AÖL Test Çöz!

Mobil Uygulamamızı İNDİRİN! AÖL Yeni Müfredat Çıkmış Sınav Sorularını Çözün!


Etiketler:
Eklenme Tarihi: 25 Aralık 2021

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.