COVİD19 ile 2021 yılında başlayan Açık Öğretim Okulları Online Sınav dönemi sona mı erdi?

İçindekiler

COVİD19 ile 2021 yılında başlayan Açık Öğretim Okulları Online Sınav dönemi sona mı erdi? Aralık 2023 sınavı online mı, yüz yüze mi yapılacak?

2022-3. dönem sınavlarının tamamlanmasının ardından en çok sorulan soru gelecek dönemlerde sınavların yüz yüze mi, yoksa online mı olacağı sorusuydu. Sorunun cevabı resmi bir duyuru ile değil, ancak öğrenci sayfalarındaki bir uyarı ile verilmiş oldu. (Resmi duyuru daha sonra kayıtların başlamasıyla birlikte yayınlanmış olacaktır.)

Açık Öğretim Lisesi öğrencileri kendi sayfalarına öğrenci girişi yaptıklarında aşağıdaki gibi bir uyarı ile karşılaşıyor.

YouTube kanalımızdan Onur Hocanın anlatımıyla bu önemli gelişmeyi izleyebilirsiniz.

Uyarıda, “2023 2024 – 1. Dönem Sınavı 23-24 Aralık 2023 tarihlerinde basılı evrakla okullarda yüzyüze yapılacak” deniyor. Bu cümle 2021 yılı Mart ayında başlayan COVİD19 salgınıyla başlayan ve 2023 Nisan ayına kadar son iki öğretim yılı boyunca devam eden online sınav uygulamasının bittiğini ilan ediyor diyebiliriz.

Uyarının devamında aşağıda gördüğünüz gibi “Sınav Bölgesi Kontrol ve Seçimi” ile ilgili bir madde var. Açılır pencereden sınav bölgenizi il/ilçe olarak kontrol etmeniz ve 23-24 Aralık 2023 tarihlerinde bulunacağınız yere göre sınav bölgesi seçiminizi yapmanız gerekiyor.

Sınav bölgesi seçimi konusunda tereddütleri olan, ileriki tarihlerde şehir değiştirme ihtimali olan arkadaşlar endişe etmesin; sınav tarihine bir kaç hafta kala sınav bölgesi seçme ve değiştirme hakkı tekrar verilir.

Uyarının son maddesi telefon numarası güncelleme ile ilgili. Bu da kayıt tarihleri aralığında “Bilgi Güncelleme Ekranı” açılarak yapılacak. Şu anda değil, aceleye telaşa mahal yok. Aşağıdaki görselde “Bilgi Güncelleme” sekmesi görünüyor, kayıt tarihi başladığında siz de görebileceksiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Açık Lise sınavlarına hazırlanmanın en kolay hali: AçıkTercih AÖL Test Çöz!

Mobil Uygulamamızı İNDİRİN! AÖL Yeni Müfredat Çıkmış Sınav Sorularını Çözün!


Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 13 Ağustos 2023

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.