Otomatik ders ataması yapıldı, 21 Mart ders seçimi için son gün, seçtiğiniz veya atanan dersleri kontrol etmeyi unutmayın.

İçindekiler

Sistem güncellemesi ile Otomatik ders ataması yapıldı, 21 Mart ders seçimi için son gün, seçtiğiniz veya atanan dersleri kontrol etmeyi unutmayın.

Öğrencilerimizin Dikkatine!

Ders seçme işlemleri öğrencilerimize tekrar açılmıştır.

Ders seçme işlemlerini kolaylaştırmak amacıyla ders seçme işlemi yapmayan öğrencilerimiz için otomatik ders atama işlemi yapılmıştır.

Daha önce derslerini seçen veya ders ataması otomatik olarak yapılan öğrenciler 21 Mart 2021 saat 23:59’a kadar ders değişikliği yapabilir.

Öğrencilerimizin Dikkatine

Sistem Güncellemesi nedeniyle Ders Seçme İşlemleri Geçici bir süre kapatılmış olup  Öğrencilerimize Bir gün ek süre verilecektir.

 

  • 2020/2 2. dönem Online(Çevrimiçi) Sınavlar için ders seçme ekranları 12-19 Mart 2021 tarihleri arasında öğrencilere açık olacaktır.

Ders seçimini yapan arkadaşlar , ders kitapları Halk Eğitim Merkezlerinden alınabilir veya pdf olarak aok.meb.gov.tr/kitap/ adresinden indirilebilir.

Ancak bakanlık da biliyor ki, 10 günde 10 tane dersin kitabına çalışılmaz. Bu nedenle çıkmış sınav sorularından karma sınav yapılacak. Yapabileceğiniz en güzel hazırlık çıkmış sınav sorularını çözmek. Uygulamamızdaki çıkmış sınav sorularını çözerek sınava hazırlığı yapabilirsiniz. SORU ARAMA özellikli AçıkTercih.Com Uygulamasını cep telefonu veya tabletlerinize indirmek için buraya tıklayın. Tek seferlik 19.99 Liralık REKLAMLARI KALDIR ile hem bize katkıda bulunabilir, hem de mezun oluncaya kadar reklamsız olarak uygulamadan yararlanabilirsiniz.

2020-2021 / 2. Dönem Online Sınavı için ders seçimi yapacak arkadaşlar dikkat: Seçmeli Derslerin Kodları ve Kitapları Değişti, Kredileri 2 Katına Çıktı!

Ders seçimi ekranı açıldığında 8 – 10 -12 kredilik seçmeli dersler görülüyor. Bu durum bir hata sonucu değil, aşağıdaki tablo seçmeli derslerdeki bu büyük kredi artışının nedenini ve sorumlu olduğunu ders kitaplarını gösteriyor. Bir örnekle durumu açıklayalım. Daha önce Seçmeli Coğrafya 1-2-3-4 şeklinde 4 ayrı Seçmeli Coğrafya dersi vardı. Şimdi sadece Seçmeli Coğrafya 1 ve 2 olarak 2 seçmeli coğrafya dersi var. Tabii artık kredi değerleri 8 oldu ve sorumlu olunan kitaplarda iki kat arttı. Bu durumun pratik sonucu şudur: Artık Seçmeli Coğrafya 1 dersi sınavına hazırlanmak için geçen yıllarda çıkan sorulardan sadece Seçmeli Coğrafya 1 sorularını değil, aynı zamanda Seçmeli Coğrafya 2 sınav sorularını da çözmelisiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Açık Lise sınavlarına hazırlanmanın en kolay hali: AçıkTercih AÖL Test Çöz!

Mobil Uygulamamızı İNDİRİN! AÖL Yeni Müfredat Çıkmış Sınav Sorularını Çözün!


Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 20 Mart 2021

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.