Devlet Denetleme Kurulu’nun soruşturmaya başladığı 2022 Lisans KPSS Sınav Soruları

İçindekiler

Devlet Denetleme Kurulu’nun soruşturmaya başladığı 2022 Lisans KPSS Sınav Sorularının %10’u ÖSYM tarafından yayınlanmıştı.

Bir yayınevinin soruları ile 2022 KPSS Lisans Tarih dersi soruları arasında yaklaşık 20 sorunun benzer olduğu, hatta içlerinden bazılarını aynı olduğu iddiası beraberinde “Yine KPSS soruları çalındı mı, sızdırıldı mı?” sorularını doğurmuştu. Medayaya yansıyan haberlere göre bizzat Cumhurbaşkanı talimatıyla Devlet Denetleme Kurulu konuyu incelemeye başladı. Bu gelişmeler 31 Temmuz’da yapılan 2022 KPSS Lisans Sınavını iptal edilerek yeniden yapılması ihtimalini ortaya çıkardı. Aşağıda 2022 KPSS Lisans (Genel Kültür-Genel Yetenek ve Eğitim Bilimleri) sorularının %10’unu içeren Temel Soru Kitapçıkları yer alıyor.

2022-KPSS Lisans (Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri) Oturumlarının Temel Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarları Yayımlandı (31.070.2022)

31 Temmuz 2022 tarihinde uygulanan 2022-KPSS Lisans (Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri) oturumlarının Temel Soru Kitapçıkları ile Cevap Anahtarlarının % 10’ları aşağıdaki bağlantıda sunulmuştur.

Sınava başvuran adaylar, Temel Soru Kitapçığı diziliminde verilen sınav sorularının tamamına 31 Temmuz 2022 tarihinde saat 17.50’den itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile 10 gün süreyle erişebileceklerdir.

Sorular, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde olup, telif hakları ÖSYM’ye aittir. ÖSYM’nin yazılı izni olmadan hiçbir şekilde çoğaltılamaz, dağıtılamaz ve yayınlanamaz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

2022-KPSS Lisans (Genel Yetenek-Genel Kültür) Temel Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı (%10)
2022-KPSS Lisans (Eğitim Bilimleri) Temel Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı (% 10)

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Açık Lise sınavlarına hazırlanmanın en kolay hali: AçıkTercih AÖL Test Çöz!

Mobil Uygulamamızı İNDİRİN! AÖL Yeni Müfredat Çıkmış Sınav Sorularını Çözün!


Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 3 Ağustos 2022