“Durumunuz Ders Seçmek İçin Uygun Değildir” mesajı alan Açık Liseliler, DİKKAT

“Durumunuz Ders Seçmek İçin Uygun Değildir” mesajı neden çıkar?

Neden ders seçimi yapamazsınız? “Durumunuz Ders Seçmek İçin Uygun Değildir” mesajı neden karşınıza çıkar.
  • Yeni kayıt yaptıran öğrenciler durumları aktif olmadan ders seçemezler.
  • Kayıt ücretinizi bugün yatırmışsanız, ücretin bankadan AÖL hesabına aktarılması ve kaydınızın aktif edilmesi için genellikle bir gün geçmesi gerekir. Ertesi günü durumunuz aktif olur ve ders seçme ekranı açılır.
  • Kayıt yenileme ücretini yatırmamış yada yanlış hesaba yatırmış olabilirsiniz, bu nedenle:

Dekontunuzu kontrol edin, yatıran kişinin değil, öğrencinin TC Kimlik Numarasının doğru şekilde yazılıp yazılmadığını kontrol edin,

Eğer dekontun açıklama kısmındaki TC Numarası doğru değilse veya farklı bir kişinin ise dekontla birlikte Halk Eğitim Merkezine başvurun.

  • Öğrencilik durumu aktif ve donuk durumda olan öğrencilerin kayıt yenileme ücretini ödedikten sonra, kayıt yenileme işlemlerinin sistem tarafından otomatik olarak yapıldığını ve bu sürenin en az 1 gün olduğunu bilmesi gerekir.
  • Silik durumda olan öğrencilerin kayıt yenileme ücretini ödedikten sonra mutlaka Halk Eğitim Merkezine başvurup kayıtlarını aktif hale getirmesi gerekir. Diğer öğrencilerin bir yere başvurmasına gerek kalmadan bir sonraki gün ders seçimi ekranı açılır.
Yeni kayıt ve kayıt yenileme yaptırıp aktif durumda olanlar yukarıda açıklanan sebeplerden dolayı derslerini seçemeyebilirler.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 9 Ağustos 2021

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın