Online sınav sonuçları açıklandı, sınav sonuçları nasıl ve nereden öğrenilir?

İçindekiler

Online sınav sonuçları açıklandı, sınav sonuçları nasıl ve nereden öğrenilir?

Açık Öğretim Kurumları 2021-2022 eğitim öğretim yılı 1. dönem online (çevrimiçi) sınav sonuçları 20 Aralık 2021 Pazartesi günü (bugün) açıklanmıştır.

Sınav sonucunuzu sisteme öğrenci girişi yaparak Sınav Sonuçları sekmesinden bakabilirsiniz: AÖL Öğrenci Girişi için tıklayın.

Mezun olmayanlar için kayıt yenileme işlemleri

Mezun olmayanlar için kayıt yenileme işlemleri Telafi sınavının da tamamlanmasını takiben başlayacaktır. Duyuruları takip edin.

Mezun olanların diplomaları

Mezun olanları tebrik ederiz. Mezun olanlar sınavdan aldıkları puanları değil, mezuniyet ve diploma bilgilerini görecekler, mezuniyet tarihi ve diploma notu aynı sayfada yer alacaktır. Diplomalar aynı sayfadan takip edilecek ve o sayfada gösterilen Halk Eğitim Merkezine 1-2 ay içinde ulaştırılacaktır. “Mezun oldum mu ve mezun oldum, diplomam nerede?” sorularının cevapları burada.

Mezuniyet İncelemesinde Olmak ne demek?

Özellikle nakil (geçiş) yaptıran ve nakille ilgili evraklardaki eksiklikler gibi sebeplerle inceleme gerekebiliyor, bu öğrencilerin sayfalarında mezun yazmaz ve  durumu: “Mezuniyet İncelemesinde” olarak görünür. İnceleme genellikle bir kaç haftada tamamlanır, acele eden arkadaşlar işlemleri yürüten Halk Eğitim Merkezine giderek eksik evrak ne ise kendileri elden tamamlayarak mezuniyet işlemlerini hızlandırabilirler.

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Açık Lise sınavlarına hazırlanmanın en kolay hali: AçıkTercih AÖL Test Çöz!

Mobil Uygulamamızı İNDİRİN! AÖL Yeni Müfredat Çıkmış Sınav Sorularını Çözün!


Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 20 Aralık 2021

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

Online sınav sonuçları açıklandı, sınav sonuçları nasıl ve nereden öğrenilir? (2 Yorum)

  1. 2021-1 dönem açık lise kaydımı yaptığımda 70 kredim vardı ortak derslerle birlikte 20 ders seçtim sistemde geçip yada kaldığımı göremiyorum hepsinde girdi olarak yazıyo kredim 79 olmus ama daha yüksek olması gerekiyodu yardımcı olurmusunuz

    • Şu anda sisteme girdiğinizde SINAV SONUÇLARI sekmesinde bütün 20 dersten de aldığınız puanları görebilmeniz lazım, sonuçlar tam olarak sisteme yüklendi. Eğer göremiyorsanız 4440632’yi arayın, onlar gerekli yönlendirmeyi yapar; eğer yapmazlarsa vakit geçirmeden (5 gününüz var) sınav sonuçlarına itiraz edin. İtiraz için tam bilgi ve itiraz yolu: eitiraz.meb.gov.tr adresidir.