Online Sınava İtiraz Süreci ve 2. Dönem Sınav Sonuçları

İçindekiler

Online Sınava İtiraz Süreci 5.05.2023 Cuma günü itibariyle tamamlandı, Peki 2. Dönem Sınav Sonuçları ne zaman açıklanacak, sınav sonuçlarına itiraz süreci ne zaman başlayacak, itirazlar nasıl ve nereden yapılır?

Online Sınava İtiraz Süreci 5.05.2023 Cuma günü itibariyle tamamlandı, Peki 2. Dönem Sınav Sonuçları ne zaman açıklanacak, sınav sonuçlarına itiraz süreci ne zaman başlayacak, itirazlar nasıl ve nereden yapılır? Sınav sonuçlarını açıklama tarihi dışındaki diğer bütün soruların cevapları aşağıdaki duyuruda yer alıyor.

Peki 2. Dönem Online Sınav Sonuçları ne zaman açıklanır?

Sınav içeriği, soruları ile ilgili itiraz için verilen 5 günlük süre bugün (5.5.2023 Cuma) tamamlandı. Artık önümüzdeki hafta ortasına kadar sınav sonuçları açıklanacak. 

İtiraz süreciyle ilgili duyuru:

    1. Öğrenciler, sınav sorularına ve uygulamasına ilişkin itirazlarını, sınavın tamamlanmasından itibaren, sınav sonuçlarına ilişkin itirazlarını ise sonuçların Açık Öğretim Kurumları Bilgi Yönetim Sisteminden ilan edilmesinden itibaren 5 (beş) takvim günü içinde; T.C. Ziraat Bankası A.Ş., Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. ve Halk Bankası A.Ş. şubelerinden herhangi birine kendisine ait T.C. kimlik numarası ile KDV dâhil 30 (otuz) TL itiraz ücreti yatırarak e-İtiraz Modülü (https://eitiraz.meb.gov.tr) üzerinden yapacaklardır. Öğrenciler belirlenen itiraz süresi dışında itiraz başvurusu yapamayacaklardır. Dilekçe ve faksla yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.
    2. İtirazların değerlendirilmesinde e-İtiraz Modülüne (https://eitiraz.meb.gov.tr) giriş tarihi dikkate alınacaktır.
    3. Sınav soruları/cevap anahtarlarına ve sınav sonuçlarına ilişkin yapılan itirazlar Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından adaylara bildirilecektir. Ayrıca sınavın işleyişi ile ilgili Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından çözüme ulaştırılamayan itirazlar ise Bilgi İşlem Genel Müdürlüğü tarafından sonuçlandırılarak Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bildirilecektir.
    4. Başvurusu geçersiz sayılan ya da sınava girmeyen öğrencilerin itiraz başvuruları dikkate alınmayacaktır.
    5. 2577 sayılı İdari Yargılama Usulü Kanununun 20/B maddesi uyarınca sınav uygulamasına, sorulara/cevap anahtarına ve sınav sonucuna yapılacak itirazlar, 10 (on) günlük dava açma süresini durdurmayacaktır.
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Açık Lise sınavlarına hazırlanmanın en kolay hali: AçıkTercih AÖL Test Çöz!

Mobil Uygulamamızı İNDİRİN! AÖL Yeni Müfredat Çıkmış Sınav Sorularını Çözün!


Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 5 Mayıs 2023