7-8 Aralık 2019 1. dönem sınav giriş yerleri açıklandı, sınavda yanınızda bulundurmanız gerekenler nelerdir, neler yasaktır?

İçindekiler

7-8 Aralık 2019 1. dönem sınav giriş yerleri açıklandı, sınavda yanınızda bulundurmanız gerekenler nelerdir, neler yasaktır?

Sınav giriş yerleri açıklandı, 7-8 Aralık 2019 1. dönem sınavları sınav giriş yerleri sisteme düştü. Sisteme öğrenci girişi yaparak sınav giriş yerlerinizi öğrenin. 7-8 Aralık 2019 tarihinde yapılacak olan 2019/1 dönemi Açık Öğretim Lisesi sınav giriş yerleri açıklanmıştır. Sınava katılacak öğrencilerimiz Sistem üzerinden öğrenci numarası ve şifrelerini girerek sınav giriş belgelerine ulaşabileceklerdir. Öğrencilerimize başarılar dileriz. www.aol.meb.gov.tr öğrenci girişi

Açık lise 2019-1. dönem sınav giriş yerleri ve sınav giriş belgesi  www.aol.meb.gov.tr öğrenci girişi yapılarak öğrenilebilir ve çıktısı alınabilir. 

Açık Öğretim, Mesleki Açık Öğretim ve Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi Sınavları ile ilgili açıklamalar:

Sınavda yanınızda bulundurulması gereken ve yasak olan şeyler nelerdir?

  1. Sınav giriş belgenizi yanınıza almayı unutmayın!

  2. Adayların sınava girerken; geçerli kimlik belgelerinden herhangi birini  [Fotoğraflı Nüfus Cüzdanı (15 yaşından büyükler için mutlaka fotoğraf bulunmalıdır), Geçici Kimlik Belgesi, Süresi Geçerli Pasaport veya Sürücü Belgesi] yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.Öğrenci Kimlik Kartı ve Sınav Giriş Belgesini de yanınızda bulundurmanız yararınıza olacaktır.

  3. MEB Merkezi Sistem Sınav Yönergesinin Merkezi Sistem Sınavlarının Esasları başlıklı 6 ıncı maddesinin ikinci fıkrası (ç) bendi, Bina güvenlik görevlisi başlıklı 28 inci maddesinin birinci fıkrası ile Sınavın Geçersiz Sayıldığı Durumlar başlıklı 33 üncü maddesinin birinci fıkrasının (ğ) bendinde geçen “Sınav protokolü veya kılavuzunda aksine bir hüküm belirtilmedikçe veya kullanımı doktor raporu ile belirlenen hasta veya engellilere ait cihazlar hariç, Silah, Kesici Alet, Çanta, Cep Telefonu, Saat, Telsiz, Kablosuz İletişim Sağlayan Cihazlar, Kulaklık, Kolye, Küpe, Bilezik, Yüzük (Alyans hariç), Broş ve Benzeri Eşyalar, Her Türlü Bilgisayar Özelliği Bulunan Cihazlar, Her Türlü Elektronik ve/veya Mekanik Cihaz, Kitap, Defter, Sözlük, Hesap Cetveli veya Makinesi vb” hükmü gereği öğrenciler ve sınav görevlileri sınav yapılan bina ve salonlara bahsi geçen yasaklı maddelerle giremezler.

  4. Sınav protokolü veya kılavuzunda aksine bir hüküm olmadıkça geç gelen aday, sınavın başlamasından itibaren ilk 15 dakika içerisinde sınava alınır, ancak ek süre verilmez. Adaylar, sınavın ilk 30 dakikası tamamlanmadan ve sınav bitimine 15 dakika kala sınav salonundan çıkamazlar.

  5. Adaylar sınavlarda yumuşak uçlu kurşun kalem ve silgi bulundurmalıdır.

  6. Sınav Yürütme Kurulu tarafından yedek salonda sınava alınması uygun görülen adaylar, her ne sebeple olursa olsun Sınav Giriş Belgesinde belirtilen bina ve salon dışında başka bir merkezde sınava giremezler.

  7. Yedek salonda sınava girecek adayların, sınavına girecekleri dersin adı (İngilizce 5 gibi) ile birlikte dersin kodunu da cevap kağıdına mutlaka kodlamaları gerekmektedir.

  8. Bireysel veya toplu olarak kopya çeken veya kopya çektirilmesine imkan sağlayan kişiler, hapis cezası ile cezalandırılır. Detaylar aol.meb.gov.trmaol.meb.gov.tr ve aoihl.meb.gov.tr  adreslerinde yayınlanmıştır.07 Aralık 2019 Cumartesi Açık Lise sınav oturumları ve saatleri:

1.   Oturum Saat 9.30
2.   Oturum Saat 14.00
08 Aralık 2019 Pazar 
3.   Oturum Saat 09.30

 Sınav yeri bilgisi için tıklayınız.

Seçmiş olduğunuz derslerden Türk Dili ve Edebiyatı dersinden başarılı olmak zorundasınız. Bunun dışındaki derslerden 3 kez sınavına girip başarısız olduğunuz derslerden muaf olursunuz. Muaf olduğunuz dersin kredisini kazanamazsınız. Bunun yerine bir sonraki dönemde seçmeli bir ders seçebileceğiniz gibi muaf olduğunuz dersi de tekrar seçebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Açık Lise sınavlarına hazırlanmanın en kolay hali: AçıkTercih AÖL Test Çöz!

Mobil Uygulamamızı İNDİRİN! AÖL Yeni Müfredat Çıkmış Sınav Sorularını Çözün!


Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 5 Aralık 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.