TYT Felsefe Konu Özetli Soru Bankası

İçindekiler

4K TYT FELSEFE KOSB

₺32,00 ₺27,20 %15

Teslimat Bilgisi: Ne alırsan, kargo bedava!
Saat 17:00’a kadar olan siparişleriniz aynı gün kargoya verilir.
Saat 17:00 sonrası alınan siparişler 3 iş günü içinde kargoya verilir.

 ÜRÜN STOKLARIMIZDA MEVCUT

 

Sevgili Öğrenciler ve Değerli Öğretmenler,

4K TYT Felsefe Konu Özetli Soru Bankası, eski tarzı kopyalamadan, güncel müfredatı, kazanımları ve TYT soru tarzını göz önünde bulundurularak hazırlanmış özgün bir çalışmadır.

Bilindiği gibi üniversite sınavlarında YKS’ye geçiş ile birlikte okuduğunu kavrama ve doğru şekilde yorumlamaya yönelik sorular ağırlık kazanmış, soruların daha uzun parçalar içerdiği görülmüştür. Türkçe Testi ve Din Kültürü Sorularında daha çok felsefi ve entelektüel kavrama yer verilmeye başlanmıştır.

Öte yandan Lise felsefe müfredatında da önemli değişiklikler olmuş, 10. Sınıf Felsefe dersi felsefeye sistematik bir giriş, 11. Sınıf kitabı ise felsefenin tarihsel dönemler içindeki başlıca sorunları ve temsilcilerine yer vermiştir. Böylece 20-25 yıl aradan sonra felsefe tarihi yeniden müfredata eklenmiştir.

Felsefe derslerindeki bu değişiklik pandemi gölgesinde yapılan son iki sınavda (2020 ve 2021 YKS’de) hissedilir düzeyde etkili olmamış, yeni konular birer ikişer soru ile üniversite adaylarını karşısına çıkartılmıştır. 2022 YKS’de müfredat değişikliğinin etkisini daha fazla görmemiz mümkün olabileceği gibi, soru tarzının da yine daha çok yorum ağırlıklı olması mümkündür.

4K Yayınları Konu Özetli Felsefe Soru Bankası işte bu iki önemli (soru tarzındaki ve müfredattaki) değişikliğin ortaya çıkarttığı bir ihtiyaca cevap vermek amacıyla hazırlanmıştır.

1 Kavramlarla Konu Özeti bölümünde konuların temel mantığı, kazanımların tanımladığı içerik aşılmadan özet ve sade bir anlatımla sunulmuştur.

2 Kazanım Odaklı Konu Testi bu testlerde MEB Öğretim Programında yer alan kazanımlar çerçevesinde konuyu öğretici, temel kavramları sorgulayan sorulardan yer almaktadır.

3 Kazandıran ÖSYM Testi özellikle son üç yıl içinde TYT sınavlarında gerçekleşen değişim analiz edilerek okuduğunu kavrama ve yorumlamaya ağırlık veren sorulardan oluşturulmuştur.

4 Kurgusal Gündelik Hayat Testi ve Kurgusal Beceri Temelli Testler felsefenin ve felsefi düşünmenin, insan yaşamının farklı alanlarındaki uygulamalarını örneklendiren, öte yandan felsefi düşünmenin doğrudan felsefi metinleri okuma, anlama, kavrama ve yorumlama becerilerini geliştiren sorulardan oluşturulmuştur.

Kitabımız üniversite sınavlarında adayların sorumlu olduğu Temel Yetenek Testinde MEB tarafından belirlenen tüm kazanımların kavranması ve TYT’de çıkan soruların kolaylıkla çözülebilmesini sağlamak amacıyla hazırlanmıştır. Kitabı baştan sonra dikkatle okuyup soruları anlayarak çözen öğrenciler için TYT’deki sadece felsefe soruları değil, Türkçe paragraf soruları ve Din Kültürü soruları da zor ve sürpriz olmaktan çıkacaktır.

Başarı dileklerimle…

Onur TULUK

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Açık Lise sınavlarına hazırlanmanın en kolay hali: AçıkTercih AÖL Test Çöz!

Mobil Uygulamamızı İNDİRİN! AÖL Yeni Müfredat Çıkmış Sınav Sorularını Çözün!


Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 12 Eylül 2021

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.