2016 Öğretmenlik Alan Bilgisi Sınavı Yapılacak Branşlar Açıklandı.

İçindekiler

MEB, 2016 Öğretmenlik Alan Bilgisi Sınavı (ÖABT-KPSS) Yapılacak Branşları Açıkladı.

Beklenen düzenleme yapıldı. Beklendiği gibi oldu mu? Hangi öğretmenlik branşları için Alan Bilgisi Testi geldi? 2016 KPSS’de ÖABT uygulanacak branş sayısı arttı. 2016 KPSS’de Okulöncesi Öğretmenliği için de ÖABT yapılacak.

oabt-yapilacak-branslar-2016-kpss-meb-osym

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) ile Devlet Personel Başkanlığı (DPB) arasında, “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” kapsamında imzalanan protokol uyarınca 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılacak Öğretmenlik Alan Bilgisi Testinin (ÖABT) uygulanacağı alanlar; Türkçe, İlköğretim Matematik, Fen Bilimleri/Fen ve Teknoloji, Sosyal Bilgiler, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Coğrafya, Matematik (Lise), Fizik, Kimya, Biyoloji, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Yabancı Dil (Almanca, İngilizce), Rehber Öğretmen ve Sınıf Öğretmenliği, Okulöncesi Öğretmenliği olarak belirlenmiştir.

2015 KPSS’de ÖABT uygulanan branşlar şunlardı: 1) Türkçe 2) İlköğretim Matematik 3) Fen Bilimleri/Fen ve Teknoloji 4) Sosyal Bilgiler 5) Türk Dili ve Edebiyatı 6) Tarih 7) Coğrafya 8) Matematik (Lise) 9) Fizik 10) Kimya 11) Biyoloji 12) Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 13) Yabancı Dil (Almanca) 14) Yabancı Dil (İngilizce) 15) Rehber Öğretmen 16) Sınıf Öğretmenliği.

Bu alan bilgisi testi uygulanan 16 öğretmenlik branşına (17) Okulöncesi Öğretmenliği eklenmiş oldu.

Okul Öncesi Öğretmenliği Alan Bilgisi Testi Konu Dağılımı ve Örnek Soruları Yayınlandı!

Kaynak: MEB; ÖSYM

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Açık Lise sınavlarına hazırlanmanın en kolay hali: AçıkTercih AÖL Test Çöz!

Mobil Uygulamamızı İNDİRİN! AÖL Yeni Müfredat Çıkmış Sınav Sorularını Çözün!


Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 6 Ocak 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.