2020 KPSS Başvuru ve Sınav Tarihleri

İçindekiler

2020 KPSS başvuru ve sınav tarihleri, ÖSYM 2020 sınav takviminde açıklandı. Özellikle lise mezunları için 2 yılda bir ve sadece çift yıllarda yapılan Ortaöğretim KPSS başvuru ve sınav tarihini de merakla bekleyen liseliler ve lise mezunları için bu tarihler daha bir önemli. Aşağıda 2020 KPSS başvuru ve sınav tarihlerini bulabilir, dilerseniz pdf dosya olarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Hangi Açık Liseliler 2020 KPSS’ye girebilir? Detaylar yazımızda…

Kamu görevlisi olmak isteyenlerin girdiği KPSS, 2020’de hangi tarihlerde yapılacak adaylar tarafından araştırılmaya başlandı. KPSS için tarihler ÖSYM sınav takvimi ile açıklandı.

ÖSYM 2020 Sınav Takvimi pdf dosya olarak indirin!

2020 KPSS Sınav ve Başvuru Tarihleri pdf dosya indirin!ÖSYM SINAV TAKVİMİ İÇİN TIKLAYIN

KPSS 2020 NE ZAMAN?

LİSANS: KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür-Eğitim Bilimleri oturumları 19 Temmuz’da, Alan Bilgisi 1. gün oturumları 25 Temmuz’da, 2. gün oturumları 26 Temmuz’da yapılacak. KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) 9 Ağustos’ta gerçekleştirilecek. KPSS sonuçları ise 10 Eylül’de erişime açılacak.

Sınav başvuruları; 5-20 Mayıs 2020 tarihleri arasında alınacak. Belirlenen geç başvuru günü de 9 Haziran 2020 olarak belirlendi.

ÖN LİSANS: KPSS önlisans 18 Ekim’de gerçekleştirilecek, sonuçları 12 Kasım’da açıklanacak.

Sınav başvuruları; 12-25 Ağustos 2020 tarihleri arasında alınacak. Söz konusu sınavın geç başvuru günü ise 8 Eylül 2020 olarak belirlendi.

Lise KPSS 2020 Başvuru, Sınav ve Sonuç Açıklama Tarihleri:

ORTA ÖĞRETİM: 2020-KPSS Ortaöğretim ise 8 Kasım 2020’de düzenlenecek. Sonuçları da 8 Aralık 2020’de adayların erişimine açılacak.

Lise KPSS Sınav başvuruları; 21 Ağustos-7 Eylül 2020 tarihleri arasında alınacak. Geç başvuru fırsatı ise 22 Eylül 2020 olarak belirlendi.KPSS BAŞVURU TARİHLERİ

KPSS Lisans (Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri ve Alan Bilgisi), KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi sınavları için başvurular 5 Mayıs 2020’de başlayacak, 20 Mayıs 2020’de son erecek.

KPSS Ön Lisans başvuruları 12 Ağustos’ta başlayacak, 25 Ağustos’ta sona erecek.

KPSS Ortaöğretim başvuruları 21 Ağustos’ta başlayacak, 7 Eylül’de sona erecek.

KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi başvuruları 29 Eylül’de başlayacak, 7 Ekim’de sona erecek.

Hangi Açık Liseliler 2020 KPSS’ye Başvurabilir?

KPSS sınavına Açık Öğretim Lisesi’nden mezun olanlar ile sınavın geçerlilik süresi olan iki yıl içinde mezun olabilecek durumda olan öğrencilerimiz müracaat edebilirler.

Lise mezunlarının başvurabileceği kadrolar

Lise mezunları kpss ortaöğretimden sınava girmektedirler ve sınavları iki senede bir yapılmaktadır. Ortaöğretim kpss adayları belediyelerde, üniversitelerde, bakanlıklarda ve pek çok devlet kurumunda aşağıdaki pozisyonlara memur olarak atanabilirler. Sağlık teknisyeni, hemşire, şoför, temizlik hizmetlisi, teknisyen, üniversite memuru, sağlık memuru, hizmetli, aşçı, kaloriferci, sağlık teknisyeni, VHKİ (veri hazırlama kontrol işletmeni), santral memuru, koruma ve güvenlik görevlisi, istidlalci, rasatcı, üniversite sekreteri, belediye trafik memuru, tahsildar, arama ve kurtarma teknisyeni, muhasebeci, ambar memuru, veznedar, bilgisayar işletmeni, veteriner sağlık teknisyeni.

Lise mezunları için aranan nitelikler ve nitelik kodları


Ortaöğretim mezunları için aranan nitelikler


Hangi Kurumlar, Hangi KPSS Puan Türüyle Alım Yapıyor?

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Açık Lise sınavlarına hazırlanmanın en kolay hali: AçıkTercih AÖL Test Çöz!

Mobil Uygulamamızı İNDİRİN! AÖL Yeni Müfredat Çıkmış Sınav Sorularını Çözün!


Etiketler:
Eklenme Tarihi: 15 Şubat 2020