Açık Lise Türk Edebiyatı Konu Özetleri

İçindekiler

Açık Lise Türk Edebiyatı Ders Özetleri

AÖL Türk Edebiyatı 1 Konu Anlatımı: Güzel Sanatlar ve Edebiyat

AÖL Türk Edebiyatı 1 Konu Anlatımı: Güzel Sanatlar ve Edebiyat Özeti hazırlayan: Zeynep Çevik GÜZEL SANATLAR VE EDEBİYAT İnsanda birtakım güzel duygular uyandıran, insana bir..

AÖL Türk Edebiyatı 1 Konu Anlatımı: Şiir

AÖL Türk Edebiyatı 1 Konu Anlatımı: Şiir Özeti hazırlayan: Zeynep Çevik ÜNİTE – II COŞKU VE HEYECANI DİLE GETİREN METİNLER (ŞİİR) A.   ŞİİR VE ZİHNİYET..

Açık Lise Türk Edebiyatı 1 Online Testleri


AÖL Türk Edebiyatı 2: Edebi Metinler

AÖL Türk Edebiyatı 2: Edebi Metinler ÜNİTE 1: OLAY ÇEVRESİNDE OLUŞAN EDEBÎ METİNLER A.           OLAY ÇEVRESİNDE OLUŞAN EDEBÎ METİNLERİ TANIMA VE GRUPLANDIRMA Edebiyat alanı içerisinde..

AÖL Türk Edebiyatı 2: Öğretici Metinler

AÖL Türk Edebiyatı 2: Öğretici (Didaktik) Metinler ÜNİTE – II ÖĞRETİCİ METİNLER A.   ÖĞRETİCİ METİNLERİ İNCELEME YÖNTEMİ 1.   Metin ve Zihniyet Düşünce eserleri olarak da bilinen..

Açık Lise Türk Edebiyatı 2 Online Testleri


AÖL Türk Edebiyatı 3: Tarih İçinde Türk Edebiyatı

AÖL Türk Edebiyatı 3: Tarih İçinde Türk Edebiyatı TARİH İÇİNDE TÜRK EDEBİYATI A. EDEBİYAT TARİH İLİŞKİSİ Fuad Köprülü Türkiye’de ilk defa özellikle tarih ve edebiyat..

AÖL Türk Edebiyatı 3: Destanlar Dönemi

ÜNİTE – II: AÖL Türk Edebiyatı 3: Destan Dönemi DESTAN DÖNEMİ TÜRK EDEBİYATI A.  DESTAN DÖNEMİ Eski Türklerin şiirlerinde kahramanlık, cesaret, binicilik, at sevgisi, askerlik, savaş,..

Açık Lise Türk Edebiyatı 3 Online Testleri


AÖL Türk Edebiyatı 4: İslam Etkisindeki Türk Edebiyatı

ÜNİTE – I: AÖL Türk Edebiyatı 4: İslam Etkisindeki Türk Edebiyatı İSLAM UYGARLIĞI ÇEVRESİNDE GELİŞEN TÜRK EDEBİYATI A.   11. ve 12. YÜZYILLARDA İSLAMİYET VE TÜRK KÜLTÜRÜ..

AÖL Türk Edebiyatı 4: Divan Edebiyatı

AÖL Türk Edebiyatı 4: Divan Edebiyatı 15. YÜZYILDAN 19. YÜZYIL ORTALARINA KADAR OSMANLI EDEBİYATI (DİVAN EDEBİYATI) Türklerin 13-19. yüzyıllar arasında Anadolu’da yarattıkları, İslam kültürünün ortak..

AÖL Türk Edebiyatı 5 Konu Anlatımı

AÖL Türk Edebiyatı 5 Konu Anlatımı Açık Lise Türk Edebiyatı 5 Özet Konu Anlatımı aşağıda. Edebiyat, Sosyal ve Siyasi Hayat İlişkisi Özet Konu Anlatımı: Tanzimat..

Açık Lise Türk Edebiyatı 5 Online Testleri


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Açık Lise sınavlarına hazırlanmanın en kolay hali: AçıkTercih AÖL Test Çöz!

Mobil Uygulamamızı İNDİRİN! AÖL Yeni Müfredat Çıkmış Sınav Sorularını Çözün!


Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 8 Şubat 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.