İnovatif Fikirler Yarışması proje başvuruları

İçindekiler

Genç Mucitler Aranıyor sloganı ile Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Denizli İhracatçılar Birliği arasında düzenlenen ve dördüncüsü yapılacak olan  İnovatif Fikirler Yarışması proje başvuruları süresi sona erdi. (8 Mart 2019)

İlimizde ilkokul, ortaokul ve lise eğitimi görmekte olan öğrenciler arasında geçtiğimiz yıllara oranla büyük rağbet gören yarışma için ön elemeler oluşturulan bir jüri tarafından gerçekleştirildi.

Proje ve fikirler; Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde görevli Elektronik Öğretmeni R. Deniz Ersoy, Serhan Demir, Ramazan Dursun, Enerji Öğretmeni Semih Çetinbay, Ar-Ge Şubesinden Ayşe Dikmen ve Denizli İhracatçılar Birliğinden Sanem Yılmaz’dan oluşan jüri tarafından değerlendirildi.

Değerlendirme sonucu her kategori için 10 asil 5 yedek finalist belirlendi.

12 Nisan 2019 tarihinde Ödül Töreni gerçekleşecek olan yarışmaya ilgi gösteren tüm öğrencilerimizi tebrik eder, finale kalan proje sahibi öğrencilerimize başarılar dileriz.

Dereceye giren öğrencileri yarışma sürecinde destekleyen öğretmenlerinin de ödüllendirileceği yarışmada; Lise Kategorisinde 1. olan öğrenci ve öğretmeni Messe Frankfurt firmasının sponsorluğunda, 2019 Kasım ayında Frankfurt’da düzenlenen FORMNEXT – İleri Üretim Teknolojileri  Fuarına katılımları sağlanacak.İlki 2015 yılında düzenlenen Genç Mucitler Aranıyor İnovatif Fikirler Yarışması’nın üçüncüsü bu yıl tekrar gerçekleştirilecek. DENİB ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenecek olan yarışmanın protokolü Valimiz Hasan Karahan’ın katıldığı törenle imzalandı. (27.12.2017)

Denizli’de ilkokul, ortaokul ve lise öğrenimi görmekte olan öğrencilerin, yaratıcılıklarını ön plana çıkarmak, yenilikçi, özgün ancak keşfedilmemiş ve sadece fikir aşamasında kalmış projeleri tespit ederek hayata geçirmek, Denizli ve Türkiye’nin inovasyon yolculuğunda çocukların ve gençlerin katıksız fikirlerinden iş dünyası olarak faydalanmak ve desteklemek amacıyla düzenlenecek olan İnovatif Fikirler Yarışması’nın Protokol İmza Törenine; Valimiz Hasan Karahan, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ile TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman Kocasert ve DENİB Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.
Törende konuşan Valimiz Hasan Karahan; “Yenilikçi inovatif beyinlerin ortaya çıkarılarak hemen hemen her sektörde kullanılabilecek olanlarını tespit ederek şehrimizin daha da gelişip kalkınmasına, ihracattaki öncülüğünü daha da güçlendirmesine vesile olacak şekilde bir yarışma yapılıyor. Daha önce 2 defa yapılmış, bu yılki 3. olacak inşallah. Gençlerimizin ve bütün Denizlili hemşerilerimizin katılımıyla gerçekleşecek bir yarışmanın protokolünü birlikte imzalayacağız. Bizim için yaratıcı ve yenilikçi fikirler önemli. İyiyi daha iyi nasıl yapabilirizin mücadelesini vermek rekabetçi piyasada barınabilmek için şart. Gençlerimizin de bu konularda parlak fikirleri olduğuna inanıyorum” dedi.
Daha sonra Genç Mucitler Aranıyor İnovatif Fikirler Yarışması’nın protokolü Valimiz Hasan Karahan, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ile TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman Kocasert tarafından imzalandı.
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Açık Lise sınavlarına hazırlanmanın en kolay hali: AçıkTercih AÖL Test Çöz!

Mobil Uygulamamızı İNDİRİN! AÖL Yeni Müfredat Çıkmış Sınav Sorularını Çözün!


Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 10 Mart 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.