Açık Tercih Üniversite Tercih Robotu Yayında!

Açık Tercih Üniversite Tercih Robotu Yayında!

Açık Tercih.Com universite tercih robotu, www.aciktercih
Yeni ve ÖSYM’nin yayınladığı 2014 ÖSYS verileri ile taban puan ve başarı sıralamaları ile birebir uyumlu bir üniversite tercih robotu, Açık Tercih.com adresinden yayına başladı.

Açık Tercih.com, pratik bir tercih robotu. Tercih sayfasında öncelikle sayfa üstünde (veya masaüstü bilgisayarlarda sayfa sol kolonunda yer alan tercih kriterleri incelenip kendinize uygun olanları işaretlemeniz ve sonra filitrele butonuna basmanız yeterli.
Tercih Kriterlerini yukarıdaki resimde görüyorsunuz.
Öncelikle okumak istediğiniz program türü ile ilgili bir işaretleme yapmanız lazım: Lisans/ Önlisans / Sınavsız Geçiş seçenekleri burada.
İkinci adımda Üniversite Türünü işaretleyin: Devlet / Dış Ülke / KKTC (Kıbrıs) / Vakıf (Özel) Üniversite seçenekleri var.
Ardından okumak istediğiniz şehirle ilgili işaretlemenizi yapabilir veya hiçbirini seçmeyerek tüm şehirlerin gelmesini sağlayabilirsiniz.
Üniversite seçimini isterseniz tek tek okumak istediğiniz üniversiteleri işaretleyerek yapabilir, isterseniz hiç bir işaretleme yapmayıp hepsinin gelmesini sağlayabilirsiniz.
Öğrenim Türü kriteri de size Açıköğretim / İkinci Öğretim (İ.Ö.) / Normal Öğretim (N.Ö.) / Uzaktan Öğretim seçeneklerini sunuyor. Bir veya ikisini seçebilirsiniz veya hiçbirini işaretlemeyip aradığınız bölümler hangi öğrenim türünde varsa, hepisinin gelmesini sağlayabilirsiniz.

Puan Türü penceresinden isterseniz tercihlerinizi belirli bir ya da bir kaç puan türüyle sınırlayabilirsiniz.
ULOP / MTOK / ELT seçeneklerinden boş olanı işaretleyerek bu özellikerden herhangi birine sahip olan bölümlerin tamamını dışarıda bırakabilirsiniz. Ya da mtok kontenjanlı bölümleri isteyen bir meslek lisesi mezunu MTOK seçeneğini işaretleyebilir.
Ayrıca Elektrik-Elektronik Mühendisliği veya üniversitelerle ilgili bilgileri linklere tıklayarak görebilirsiniz.
Herkese başarılar…

 

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Açık Lise sınavlarına hazırlanmanın en kolay hali: AçıkTercih AÖL Test Çöz!

Mobil Uygulamamızı İNDİRİN! AÖL Yeni Müfredat Çıkmış Sınav Sorularını Çözün!


Etiketler: , , , , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 25 Haziran 2015

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.