YÖK’ten puan türü değişen bölümlerle ilgili açıklama

İçindekiler

YÖK’ten puan türü değişen bölümlerle ilgili açıklama. YÖK 2017 LYS başvurularının bitimine 1 kala ÖSYM’nin yaptığı “Bazı programların puan türü değişikliği” duyurusunun yanlış anlaşılmalara meydan vermesi nedeniyle aşağıdaki duyuru ile 17 Nisan 2017 tarihli puan değişikliği duyurunun sadece iki bölümle sınırlı olduğunu açıkladı

Bugün, 2017 – ÖSYS’de bazı programlarda puan türü değişikliğine gidildiğine ilişkin yapılan bir duyurunun yanlış anlaşılması üzerine Kurulumuzca biraçıklama yapılması gereği hâsıl olmuştur.

ÖSYM’den YGS puanlı bölümlerle ilgili duyuru: Son dakika golü mü?

Duyuruda belirtilen düzenleme Yüksekokuldan Fakülteye dönüşen sadece Perfüzyon ve Antrenörlük Eğitimi programlarına ilişkindir.

Karar YGS ile öğrenci alan diğer programları kesinlikle kapsamamaktadır.

Bu iki program dışında başkaca programlar için bir değişiklik söz konusu değildir.

Bu iki programdan Perfüzyon programı, sadece bir üniversite bünyesinde yer almakta idi.

Bu program Yüksekokul bünyesi nden Fakülte bünyesine aktarıldığı için puan türü de zorunlu olarak LYS’ye dönüştürülmüştür. Yüksekokul bünyesinde “Merkezi Yerleştirme” ile öğrenci alan Antrenörlük Eğitimi programı da, sadece bir üniversite bünyesinde yer almakta idi. Bu program da Yüksekokul bünyesinden Fakülte bünyesine aktarıldığı için puan türü de zorunlu olarak LYS’ye dönüştürülmüştür. “Özel Yetenek Sınavı” ile öğrenci alanAntrenörlük Eğitimi programları geçmişte olduğu gibi bu yıl da YGS ile öğrenci almaya devam edecektir. Görüldüğü üzere bahse konu değişiklik sadece iki üniversitenin iki programı ile sınırlıdır.

Bu iki program dışında başkaca programlar için bir değişiklik söz konusu değildir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Açık Lise sınavlarına hazırlanmanın en kolay hali: AçıkTercih AÖL Test Çöz!

Mobil Uygulamamızı İNDİRİN! AÖL Yeni Müfredat Çıkmış Sınav Sorularını Çözün!


Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 17 Nisan 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.