Üçüncü YÖKDİL 5 Kasım’da, başvuruları nasıl yapılır?

İçindekiler

Binlerce adayın merakla beklediği Üçüncü YÖKDİL Sınavı için başvurular alınmaya başlandı. YÖK tarafından bu yıl ilk defa yapılan YÖKDİL’in üçüncüsü, 5 Kasım’da yapılacak. Peki Üçüncü YÖKDİL başvuruları nasıl yapılır?

05 Kasım 2017 Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil (YÖKDİL) Sınavı başvuruları 26 Eylül – 06 Ekim 2017 tarihleri arasında yapılacaktır. Sınav kılavuzu için tıklayınız.

Yükseköğretim Kurulu tarafından ilk defa bu yıl gerçekleştirilen YÖKDİL sınavının üçüncüsü olan üçüncü YÖKDİL için başvurular alınmaya başlandı. Üçüncü YÖKDİL başvurularını bekleyen binlerce aday, merakla “Üçüncü YÖKDİL başvuruları nasıl yapılır?” diye araştırıyor. Peki üçüncü YÖKDİL başvuruları nasıl yapılır?

ÜÇÜNCÜ YÖKDİL BAŞVURULARI NASIL YAPILIR?

YDS’den yeteri kadar puan alamayan adaylar için alternatif olarak yapılan YÖKDİL sınavının üçüncüsü olan Üçüncü YÖKDİL için başvuruları bekleyen adayların bekleyişi sona erdi.

Yükseköğretim Kurulu, YÖKDİL için oluşturduğu internet sitesi üzerinden üçüncü YÖKDİL başvurularını bugün itibarıyla almaya başladı. Yapılacak YÖKDİL sınavı, Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Sosyal Bilimler alanlarında; İngilizce, Arapça, Almanca ve Fransızca dillerinde yapılacak.

YÖKDİL için başvurular yokdil.yok.gov.tr adresinden online olarak yapılacak. Adaylar, YÖKDİL’in internet sitesi üzerinden giriş yapacak ve ardından sınav için başvurusunu gerçekleştirecek.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Açık Lise sınavlarına hazırlanmanın en kolay hali: AçıkTercih AÖL Test Çöz!

Mobil Uygulamamızı İNDİRİN! AÖL Yeni Müfredat Çıkmış Sınav Sorularını Çözün!


Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 27 Eylül 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.