Açık Lise ders çalışma ile ilgili önemli bir uyarı

Açık Lise ders çalışma ile ilgili önemli bir uyarı

Arkadaşlar, özelden maille gelen sorularınızda ders dönem numaralarının ve/veya ders kodlarının belirtilmemesi nedeniyle hep hatırlattığımız bir sorunun yaşandığını görünce bu yazıyı yazma gereği duyduk.Anafikir: Derse çalışırken derslerin sonundaki dönem numaralarına ve/veya ders kodlarına dikkat edin! 

Evet Açık Lise bildiğiniz gibi 8 dönemden oluşuyor ve bazı dersler 8 dönem, bazıları 6, bazıları 4 ve bazıları da sadece 2 dönemlik. Örneğin Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, İngilizce dersi ve Türk Dili ve Edebiyatı dersleri 8 dönemlik; Tarih 6 dönemlik, Matematik, Biyoloji, Fizik, Kimya ve Felsefe dersleri 4 dönemlik gibi…

Yani bir tek Türk Dili ve Edebiyatı dersi yok, 8 ayrı Türk Dili ve Edebiyatı Ortak (zorunlu) dersi ve 4 tane de Seçmeli Türk Dili ve Edebiyatı dersi olmak üzere toplam 12 tane Türk Dili ve Edebiyatı dersi var. Bu derslerin tamamının ayrı kodları var. Ve 8 ayrı Türk Dili ve Edebiyatı ders kitabı var. (Seçmeli Türk Dili ve Edebiyatı derslerinin ayrıca kitabı yok, Seçmeli Türk Dili ve Edebiyatı 1 dersi için Türk Dili ve Edebiyatı ders 5; Seçmeli Türk Dili ve Edebiyatı 2 için Türk Dili ve Edebiyatı ders 6; Seçmeli Türk Dili ve Edebiyatı 3 için Türk Dili ve Edebiyatı 7 ve Seçmeli Türk Dili ve Edebiyatı 4 dersi için Türk Dili ve Edebiyatı 8 dersinin kitabı kullanılır.)

Anafikir: Derse çalışırken derslerin sonundaki dönem numaralarına ve/veya ders kodlarına dikkat edin! 

Bakın: Açık Lise 2018-2019 hangi seçmeli derse hangi kitaptan çalışacaksınız?GÜNCEL DERS KİTAPLARINI PDF formatında bilgisayar veya cep telefonunuza indirmek için tıklayınız.Facebook’taki bir Açık Lise grubunda yukarıdaki paylaşım yer alıyor.

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Mobil Uygulamamızı İndirin, Açık Lise Sınavları Sorun Olmaktan Çıksın!


Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 15 Aralık 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın