Özel Öğretim Teşvik Bursu Kazanan Öğrenciler Belli Oldu, Teşvik Kapsamındaki Okulların Listesi Yayınlandı

İçindekiler

MEB, Özel Öğretim Teşvik Bursu Başvuru Sonuçlarını açıkladı, Teşvik Kapsamındaki Okulların Listesini Yayınladı. Teşvik Destek Başvuru sonucunuzu nasıl öğreneceksiniz? Tercih edebileceğiniz teşvik kapsamındaki okullar hangileri? Tam liste ve gerekli linkler aşağıda…

Milli Eğitim Bakanlığı’nca 2017-2018 Yılı Eğitim Öğretim Desteği için tercih yapılabilecek okulların listesi açıklandı.

Özel Öğretim Teşvik Bursu Kapsamındaki Okulların Listesi için tıklayın!

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Okul Teşvik Sonuçları Açıklandı

MEB Özel Okul Teşvik sonuçlarını açıkladı. Milli Eğitim Bakanlığı’nca özel okullarda eğitim öğretim görecek öğrencilere verilecek olan özel okul teşvik sonuçları açıklandı. Veliler sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi sitesi üzerinden öğrenebilecek.

Eğitim ve Öğretim Desteğine Tercih Hakkı Sorgulama

Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim ve Öğretim Desteği Özel Okul Tercih İşlemleri

Özel Okul Teşvik desteği sonuçları için heyecanlı bekleyiş bugün sona erdi. 2017-2018 eğitim öğretim yılı için özel okullarda eğitim görecek öğrencilere yönelik teşvik sonuçlarının açıklandı öğrenciler tercihlerini 14 Eylül ‘e kadar yapabilecekler. Ek yerleştirme işlemleri 25 Eylül’den sonra yapılacak ve 25 ile 29 Eylül 2017 tarihleri arasında ek yerleştirme kayıtları yapılacak.

Özel Okul Teşvik Ücreti Ne Kadar Olacak? Özel okullarda okuyacak öğrencilere 3 bin 60 TL ile 4 bin 280 TL arasında teşvik ödemesi yapılacak. Resmi Gazete’de yayımlanan tebliği ile birlikte ilk defa destek alacak 6 bin okul öncesi eğitim kurumu öğrencisine 3 bin 60 TL , 15 bin ilkokul öğrencisine 3 bin 680 TL, 15 bin  ortaokul öğrencisine 4 bin 280 TL, 15 bin lise öğrencisine 4 bin 280 tl, 24 bin temel lise öğrencisine 3 bin 680 tL olmak üzere 290 milyon tl destek verilmesi öngörülüyor.

İlkokul, Ortaokul ve ortaöğretim okuyan ve teşvik almaya hak kazanan öğrenciler eğitimlerinin kademesinin sonuna kadar teşvikten yararlanabiliyor. Söz konusu durum göz önüne alındığında 75 bin öğrenciye ilk defa eğitim ve öğretim teşvik desteği verilecek. Daha önceki yıllarda da destek almaya hak kazanan öğrencilerle birlikte özel okul teşvik ücretinden yararlananların sayısı 340 bine çıkacak.

Teşvik Bursu Kapsamındaki Özel Okullar 2017-2018:

Teşvik Bursu Kapsamındaki Tüm Özel Okul Öncesi, İlk ve Orta Okullar ile Özel Liseleri Gösteren Listenin Tamamını excell formatında buradan indirebilirsiniz.

Teşvik Bursu Kapsamındaki Özel Temel Liseler 2017-2018

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Açık Lise sınavlarına hazırlanmanın en kolay hali: AçıkTercih AÖL Test Çöz!

Mobil Uygulamamızı İNDİRİN! AÖL Yeni Müfredat Çıkmış Sınav Sorularını Çözün!


Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 8 Eylül 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.