Türkiye Çevre Koruma Vakfı’ndan Lisans ve Yüksek Lisans Bursu

İçindekiler

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na bağlı Türkiye Çevre Koruma Vakfı tarafından yüksek lisans öğrencilerine ayda 650 TL, doktora öğrencilerine ayda 950 TL ve bitirme tezi hazırlayan lisans öğrencilerine ise 300 TL burs verilecek.

burs-veren-kurum-ve-kuruluslar-cevre-koruma-vakfi

Başvuru Tarihleri:

Belirtilen konu başlıkları altında yüksek lisans tezi ve doktora çalışması hazırlayan öğrenciler vakfın web sitesi üzerinden (www.tucev.org) 23 Ekim 2015 tarihine kadar başvuru yapabilecek. 1 Kasım 2015 tarihi itibariyle burslar ödenmeye başlanacak.

Burs alan öğrenciler üniversite tarafından yapılan tez ve doktora kabulünden sonra, çalışmalarını yazılı doküman ve CD formatında birer kopya halinde Türkiye Çevre Koruma Vakfına gönderecek. Çevre ve Şehir Kütüphanesinde yer alacak tezler ileride yapılacak çalışmalara ışık tutacak ve bilim adına çalışan öğrencilere destek olacak.

Konuyla ilgili bilgi veren Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce; Öğrencilerimizin başarısı Türkiye’nin vizyonu için çok önemli. Bu kapsamda bakanlık olarak 500 lisans öğrencisine burs projesini sonuçlandırdık ve birbirinden değerli tez ve bitirme projesinin ortaya çıkmasını sağladık. Değerli öğrencilerimizin hazırlamış olduğu tez ve bitime projeleri Çevre ve Şehir Kütüphanesi raflarında yerini aldı. Bu dönemde de 100 yüksek lisans öğrencisine ayda 650 TL,50 doktora öğrencisine ayda 950 TL ve bitirme tezi hazırlayan 500 lisans öğrencisine ayda 300 TL burs vereceğiz. Ayrıca 65 Yüksek Lisans ve 10 doktora öğrencisine de burs vermeye devam ediyoruz” dedi.

Burs Başvurusu için tıklayınız.

Burs Tez Konuları için tıklayınız.

TÜRKİYE ÇEVRE KORUMA VAKFI LİSANS, YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA ÖĞRENCİLERİNE VERİLECEK BURS İLE İLGİLİ
GENEL  AÇIKLAMALAR

1. Türkiye Çevre Koruma Vakfı tarafından verilecek olan yüksek lisans ve doktora bursuna, lisans  mezunu ancak, EK1 de belirtilen konu başlıkları altında tez hazırlayan öğrenciler vakfın web sitesinden (www.tucev.org) 10 Ağustos 2015 – 23 Ekim 2015 tarihleri arasında başvuru yapabilecektir.

2. Burslar tez aşamasındaki öğrencilere verilecek olup, başlangıçta 100 yüksek lisans öğrencisine aylık  650 TL olmak üzere 12 ay süre ile verilecektir. 50 doktora öğrencisine ise aylık 950 TL olmak üzere 24  ay süre ile verilecektir. Nihai karar ve tasarruf Türkiye Çevre Koruma Vakfı Yönetim Kurulu ve Burs Komisyonuna aittir.

3. Öğrenciler öncelikle başvuru ve değerlendirme formunu doldurarak başvuru yapacaklardır. Başvurular Vakıf Burs Komisyonu tarafından değerlendirildikten sonra, burs almaya uygun görülenler asil ve yedek liste olarak www.tucev.org sitesinde duyurulacaktır. Asil listede yer alanlar istenen belgeleri Türkiye Çevre Koruma Vakfına ulaştırmakla yükümlü olup, belgelerin gelmemesi halinde

seçilen yedek öğrenciler değerlendirilecektir.

4. Bursiyer, üniversite tarafından yapılan tez kabulünden sonra, tezini yazılı doküman ve cd formatında birer kopya halinde Türkiye Çevre Koruma Vakfına vermekle yükümlü olacaktır.

5. Kabul edilip, yayınlanan ve teslim edilen tezler, Türkiye Çevre Koruma Vakfı tarafından (zaman kısıtlaması olmadan) kullanım ve paylaşım hakkına sahip olacaktır. Öğrenci bu kullanımlardan doğan herhangi bir hak veya bedel (telif vb.) talep etmeyecektir.

6. Referans mektubu içerisinde mutlaka öğrencinin tez aşamasında olduğu belirtilmeli ve yüksek lisans ya da doktora konu başlığı yer almalıdır. İmzasız mektuplar geçersiz sayılmaktadır.

7. Burs almaya hak kazanan öğrenciler Ek te linki verilen taahhütname ile birlikte diğer tüm belgelerini ıslak imzalı olarak Türkiye Çevre Koruma Vakfına göndereceklerdir.

8.Bitirme tezleri için başvurular 2. dönem itibari ile başlayacak olup web sayfasından duyurusu yapılacaktır. Şu an sadece yüksek lisans ve doktora başvuruları aktiftir. 

9. Tüm yetki ve tasarruf Türkiye Çevre Koruma Vakfına aittir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Açık Lise sınavlarına hazırlanmanın en kolay hali: AçıkTercih AÖL Test Çöz!

Mobil Uygulamamızı İNDİRİN! AÖL Yeni Müfredat Çıkmış Sınav Sorularını Çözün!


Etiketler: , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 10 Eylül 2015

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.