3. Dönemi Beklerken Açık Lise

Açık Lise 2. dönem online sınav sonuçları açıklandı, peki sırada ne var? Kimler neyi bekleyecek, kimler 3. dönem sınavına girecekler, kimler Aralık 2021 1. dönem sınavını bekleyecekler?Açık Lise 1. ve 2. dönem sınavları her açık liselinin girdiği her yıl standart olarak yapılan sınavlardır. 2020-2021 öğretim yılı 1. ve 2. dönem sınavları online olarak yapıldı, sonuçları açıklandı. “Peki şimdi sırada ne var?” sorusu öğrencinin yaşına ve toplam dönemine göre farklı cevapları olan bir sorudur. Aşağıda yaş ve döneminize göre bu şimdi ne yapacağınızı cevapladık.

Yaşı Temmuz ayı itibariyle 17’den büyük olan Açık Liseliler

Toplam dönemi kaç olursa olsun, eğer Temmuz ayında 17 yaşında veya daha büyük olacaklar için (şu anki takvime göre 2 Temmuz 2004 ve daha önce doğanlar için) 3-4 Temmuz 2021 tarihinde 3. dönem sınavı var.

3. Dönem sınavına kimler girebilir yazımızda daha detaylı bilgi bulabilirsiniz. Kayıt yenileme tarihleri ve sınavın online olup olmayacağı gibi sorulara orada cevap verdik.

Yaşı 17’den küçük olanlarAçık lisede 3. dönem sınavı yaş şartına bağlı olduğu için yaşı 17’den küçük olanların Aralık 2021 1. dönem sınavını beklemeleri gerekiyor. 2021 1. Dönem Sınav ve Kayıt Tarihleri için tıklayın. 

Ek sınav olur mu, olursa ne zaman olur, kimler katılabilir?

Ek sınav olursa (geçen yıl yapılamamıştı, bu yıl Corona salgınının seyrine bağlı olarak yapıla da bilir, yapılamayabilir de) Eylül-Ekim aylarında olur. EK sınava sadece toplam dönemi 8 ve daha fazla olanlar girebilir.

Açık liseye ilk defa kayıt olacak veya nakil yaptırmak isteyenler yaptırabilir mi?Açık lise ilk defa kayıtları ve nakiller yılda iki defa yani 1. ve 2. dönem kayıt yenileme tarihleri arasında yapılabilir. İlk defa kayıt ve nakil yaptırmak için önümüzdeki en yakın tarih Ağustos sonu Eylül ayı başıdır. Corona öncesi 2020-2021 İş Takvimine göre söyleyelim: 31 Ağustos 2021‐ 03 Ekim 2021 tarihleri arasında nakil ve ilk defa kayıt işlemleri yaptırılabilir.

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Mobil Uygulamamızı İndirin, Açık Lise Sınavları Sorun Olmaktan Çıksın!


Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 10 Nisan 2021

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın