Açık Lise Yeni Kayıt Başlangıç Tarihi 31 Ağustos’a Ertelendi, Sınavsız 35 kredi ile geçtiğiniz dersler sisteme eklenmeye başladı

Açık Lise Yeni Kayıt Başlangıç Tarihi 31 Ağustos’a Ertelendi

Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü yayınladığı duyuru ile 5-6 Aralık 2020 tarihinde yapılacak 2020-1. dönem sınavı için Yeni Kayıt İşlemleri 31 Ağustos 2020 tarihinde başlayacağını duyurdu.

Daha önce Corona pandemisi sonrası güncellenen İş Takvimi‘nde 24 Ağustos’ta başlayacağı kararlaştırılan Kayıt Yenileme işlemleri, sınavsız 35 kredi verilen 17 yaşından büyük öğrencilerin kredi verilen derslerinin sisteme eklenmesi işlemleri henüz tamamlanmadığı için ertelenmiş oldu.

Sınavsız 35 kredi ile geçtiğiniz dersler sisteme eklenmeye başladı.

Sınavsız 35 kredi ile geçti sayıldığınız ve kredisi verilen dersler sisteme eklenmeye başladı. Sisteme girerek “Dönem Dersleri”nden 2019-3. derslerini ve geçme notunuzu görebilirsiniz.Geçme notu olarak bu güne kadarki not ortalamanız verilmiş durumda.Mezun olduğunuzu nasıl anlarsınız?

Eğer mezun olmamışsanız kalan ortak derslerinizi de “Ders Bilgileri (Genel)” butonuna tıklayarak görebilirsiniz.Mezun olanlar için bu alanda “Öğrencinin zorunlu dersi yoktur…” yazısı çıkar.Mezun olan öğrenciler sisteme girdiklerinde soldaki menüde “Mezuniyet İşlemleri” ve tıkladıklarında da “Diploma Bilgileri”ni görebilirler:

Kaynak: aol.meb.gov.tr

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Mobil Uygulamamızı İNDİRİN!


Etiketler:
Eklenme Tarihi: 24 Ağustos 2020

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.