Kimler SINAVSIZ 35 KREDİ alacak? Hangi derslerden kaç ile geçmiş sayılacaksınız?

İçindekiler

Kimler SINAVSIZ 35 KREDİ alacak? Sınavsız 35 Kredi almak için ne yapmak gerekiyor? Sınavsız 35 kredi ne zaman verilecek? Hangi derslerden geçmiş sayılacak ve kredi alacaksınız? Geçme notları nasıl belirlenecek?

3. dönem sınavı yerine 35 kredi sisteme yüklenecek. Sınavsız 35 kredi KİMLERE verilecek, nasıl verilecek, Sınavsız 35 Kredi almak için ne yapmak gerekiyor? Hangi derslerden kredi verilecek? Geçme notları nasıl belirlenecek? detaylar aşağıda:…Sınavsız 35 kredi KİMLERE verilecek

Açık öğretim lisesi sisteminde öğrencilik durumu aktif, donuk ve silik olup 7 Eylül 2020 tarihi itibarıyla 18 yaşından gün almış (7 Eylül 2003 veya daha önceki bir tarihte doğmuş) olanlara, daha önceki sınavlara girip girmediğine bakılmaksızın, 2019-2020 Eğitim- Öğretim yılı 3. Dönem (2019-3) sınavı için bir dönemde alabileceği ders kadar ders ataması yapılarak atanan bu derslerin kredileri verilecektir.Sınavsız 35 Krediden Yaralanmak İçin Ne Yapmak Gerekiyor?

Kredi verilecek öğrencilerimizin herhangi bir iş ve işlem yapmasına gerek yoktur.

Öğrencilerimizin kayıtları otomatik olarak bakanlığımız tarafından yenilenip, sistem tarafından ders atamaları yapılacaktır.

Sınavsız 35 kredi öncelikle hangi derslerden verilecek?

Öğrencilerimizin ders atamaları, sistem tarafından, dönemlere göre sıralı olarak, zorunlu derslerinden başlayarak yapılacaktır. Öğrencilerimiz seçilen bu derslerden başarılı sayılacaktır.

Burada iki kriter var: 1) önceki dönemlerden kalanlar öncelikli; 2) ortak (zorunlu) dersler öncelikli. Eğer önceki dönemlerinizden ve mevcut döneminizden ortak dersleriniz 35 kredi etmiyorsa seçmeli derslerle 35 kredi tamamlanacak ve sisteme başarılı olarak girilecek.

Sınavsız kredi verilecek derslerin geçme notu nasıl hesaplanacak?

Her öğrencinin sistemdeki not ortalaması geçme notu olarak verilecek. Yani Bakanlık sizin not ortalamanızı düşürmeyecek ve yükseltemeyecek şekilde geçme notlarınızı programla ayarlayacak. Bir istisna var: Eğer not ortalamanız geçme notunun altında ise 35 kredilik başarılı sayılacağınız bütün dersler için taban puan 45 geçme notu olarak verilecek.

Sınavsız Krediler Ne ZamanYukarıda belirtilen iş ve işlemler 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı 2. Dönem (2019-2) sınav sonuçları açıklandıktan sonra tamamlanacaktır.

Dikkat: Sınavsız 35 Kredi Sisteme Yüklendi

Onay için tıklayınız.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Açık Lise sınavlarına hazırlanmanın en kolay hali: AçıkTercih AÖL Test Çöz!

Mobil Uygulamamızı İNDİRİN! AÖL Yeni Müfredat Çıkmış Sınav Sorularını Çözün!


Etiketler:
Eklenme Tarihi: 30 Temmuz 2020

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.