Kimler SINAVSIZ 35 KREDİ alacak?

Kimler SINAVSIZ 35 KREDİ alacak? Sınavsız 35 Kredi almak için ne yapmak gerekiyor?

“2020 Sınıf geçme yönetmeliği değişti, sınıfta kalmak mucize, haklı olarak Açıköğretim öğrencileri de bir kolaylık bekler şimdi” demiştik. Beklenen kolaylık geldi. Bayram hediyesi mi desek, Corona kıyağı mı? 3. dönem sınavı yerine 35 kredi bedavadan sisteme yüklenecek. Sınavsız 35 kredi KİMLERE verilecek, nasıl ve zaman verilecek, Sınavsız 35 Kredi almak için ne yapmak gerekiyor? detaylar aşağıda:…Sınavsız 35 kredi KİMLERE verilecek

Açık öğretim lisesi sisteminde öğrencilik durumu aktif, donuk ve silik olup 7 Eylül 2020 tarihi itibarıyla 18 yaşından gün almış olanlara, daha önceki sınavlara girip girmediğine bakılmaksızın, 2019-2020 Eğitim- Öğretim yılı 3. Dönem (2019-3) sınavı için bir dönemde alabileceği ders kadar ders ataması yapılarak atanan bu derslerin kredileri verilecektir.Sınavsız 35 Krediden Yaralanmak İçin Ne Yapmak Gerekiyor?

Kredi verilecek öğrencilerimizin herhangi bir iş ve işlem yapmasına gerek yoktur.

Öğrencilerimizin kayıtları otomatik olarak bakanlığımız tarafından yenilenip, sistem tarafından ders atamaları yapılacaktır.

Öğrencilerimizin ders atamaları, sistem tarafından, dönemlere göre sıralı olarak, zorunlu derslerinden başlayarak yapılacaktır. Öğrencilerimiz seçilen bu derslerden başarılı sayılacaktır.

Sınavsız Krediler Ne ZamanYukarıda belirtilen iş ve işlemler 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı 2. Dönem (2019-2) sınav sonuçlarının henüz açıklanmaması nedeniyle eylül ayı içerisinde tamamlanacaktır.

Onay için tıklayınız.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Mobil Uygulamamızı İNDİRİN!


Etiketler:
Eklenme Tarihi: 30 Temmuz 2020

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.