Belirtilen dönemde online sınav giriş yetkiniz yoktur uyarısı ne anlama geliyor?

“Belirtilen dönemde online sınav giriş yetkiniz yoktur” uyarısı ne anlama geliyor?

27-28 Temmuz 2021 tarihlerinde yapılan online Telafi sınavına girmeyi deneyen açık liseli öğrencilerin çoğu aşağıdaki gibi bir uyarı ile karşılaştılar.

Uyarı karşınızda çıktığında telafi sınavına girme hakkınızın olmadığı anlamına gelir. AÖL resmi sitesinden yayınlanan Telafi sınavı duyurusunda da belirtildiği gibi:

27-28 Temmuz 2021 tarihlerinde yapılacak olan Telafi sınavına sadece 2020-1. dönem kayıt işlemlerini yaptıran, ancak herhangi bir sebeple 25 Şubat – 1 Mart 2021 tarihinde yapılan 1. dönem sınavına giremeyen öğrencilerin girme hakkı var. Bu durumdaki öğrenciler kayıt ücreti yatırmadan ve ders seçimi otomatik olarak yapılmış şekilde Telafi sınavına girebilecekler.

Telafi sınavı EK SINAV DEĞİLDİR, BU İKİ SINAV AYRI SINAVLARDIR!

Telafi sınavına girebilen öğrenci sayısı normal bir dönem sınavına göre çok küçük bir sayıda kalacaktır.  Mezun olmak için Aralık ayını beklemeyen, bir online sınava daha girerek kredilerini artırmak isteyen öğrenciler EK Sınavı bekliyor. Ek sınav ile ilgili Ağustos ayı başında bir resmi duyuru yayınlanmış olacak. Ek sınav ile ilgili son durum ve gelişmeleri takip etmek için YouTube Açık Tercih Açıköğretim Kanalımızı takip edin.

2021 Yılı İçinde Kaç Açık Lise Sınavı Var?

Son günlerde peş peşe gündeme gelen Telafi Sınavı ve EK Sınav açık liselilerin kafasını karıştırdı. “2021 Yılı İçinde Kaç Açık Lise Sınavı Var?

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 27 Temmuz 2021

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın