Ders seçimi yapamadım, şimdi ne yapabilirim? Sınava girebilecek miyim?

Ders seçimi yapamadım, şimdi ne yapabilirim? Sınava girebilecek miyim?


Açık Öğretim ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi 2020-3. dönem kayıt yenileme ve ders seçimleri 30 Nisan itibariyle ara verildi. Peki ders seçimi yapamayanlar ne yapacak? Sorunu cevabını şu videoda bulabilirsiniz.

9 Ekim 2020 itibariyle 5-6 Aralık 2020 Cumartesi-Pazar günleri yapılacak olan 1. dönem sınavları için hem kayıt yenileme, hem de ders seçimi tarihi bitti. Bu tarihe kadar kayıt ücretini yatırmayan arkadaşlar maalesef Aralık ayındaki 1. dönem sınavına giremeyecekler. Peki kayıt ücretini yatıran, ancak ders seçimini yapamayanlar ne yapacak?

Ders seçimini yapmak zorunlu mu? Yapmazsak ne olur? başlıklı yazımızda da açıkladığımız gibi, ders seçimi zorunlu değildir, ders seçimini siz yapmazsanız, sistem otomatik olarak size uygun dersleri sizin adınıza atar (seçer).Ders seçimi yapmamışsanız bile (kayıt ücretini yatırdıysanız) sistem 5-6 Aralık tarihinde sınavına gireceğiniz dersleri sizin için belirlemiştir. (Hatta bazı tecrübeli (!) arkadaşlar ders seçimini tamamen sisteme bırakırlar. Ancak burada tecrübeli açık liseli olmak – 25 dönemdir hala mezun olamayanlar var – iyi bir şey değildir. Tecrübeli açık liseli olmamak için dersinizi kendiniz seçmeniz en iyisidir.

Ancak mücbir sebeplerle (zorunlu nedenlerle) ders seçimini siz yapamadınız diyelim. Yapmanız gereken nedir? Otomatik seçilen dersleri sistemi açıp görmek.

Hangi derslerden sınava gireceğimi nasıl görebilirim?

Sisteme öğrenci girişi yapın ve sol menüden “Dönem Dersleri” butonuna tıklayın.

2020-1. Döneme tıklayın ve Dönem Derslerini görün. Orada otomatik olarak seçilen dersleri yani sınava gireceğiniz dersleri göreceksiniz.Başarılar ve kolaylar çalışanlarla beraber olsun (çalışan, kestirme yol aramayan, gayret gösteren, elinden geleni sabır ve istikrarla yapan zaten başarır).

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Mobil Uygulamamızı İndirin, Açık Lise Sınavları Sorun Olmaktan Çıksın!


Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 14 Ekim 2020

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın