2020 LGS Sıkça Sorulan Sorular

İçindekiler

2020 LGS Başvurularını MEB ücretsiz ve otomatik olarak bütün 8. sınıf öğrencileri için yaptı mı? MEB LGS 2020 ile ilgili sıkça sorulan soruların cevaplarını yayınladı:…2020 YILI SINAVLA ÖĞRENCİ ALACAK ORTAÖĞRETİM KURUMLARINA İLİŞKİN MERKEZÎ SINAV BAŞVURU VE UYGULAMALARI KAPSAMINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

  • Merkezi Sınav Başvuru ve Uygulama Kılavuzu nerede yayımlandı?

Merkezi Sınav Başvuru ve Uygulama Kılavuzu https://www.meb.gov.trinternet adresinde yayımlandı.

  • Sınav ne zaman yapılacaktır?

Merkezi Sınav 7 Haziran 2020 Pazar günü yapılacaktır.

  • Sınav başvurusu nereden yapılacaktır, başvuru ücretli midir?
Merkezî Sınav başvuruları; yurt dışında e-Okul sistemine kayıtlı olmayan okullarda öğrenim gören öğrenciler hariç,tüm 8’inci sınıf öğrencileri için Bakanlık tarafından merkezî olarak gerçekleştirilecektir.
Başvurusu Bakanlık tarafından gerçekleştirilecek öğrencilerin sınav başvurusu için ayrıca bir işlem yapılmayacaktır. Başvurular ücretsizdir.

  • Sınava tüm öğrencilerin katılma zorunluluğu var mıdır?

Hayır, Sınava katılma zorunluluğu bulunmamaktadır.

  • Resmi ve Özel Ortaokullar, İmam Hatip Ortaokullarının ve Geçici Eğitim Merkezi öğrencilerinin başvuru şartları nelerdir?

2019-2020 eğitim öğretim yılında resmî, özel ve imam hatip ortaokullarının 8’inci sınıfında öğrenim gören tüm öğrenciler ile geçici eğitim merkezlerinde örgün ortaöğretim kurumuna kayıt olma şartını taşıyan 8’inci sınıf öğrencilerinin, Merkezî Sınav başvurusu Bakanlık tarafından yapılacaktır.

  • Açık Öğretim Ortaokulu öğrencilerinin başvuru şartları nelerdir?

Örgün ortaöğretim kurumuna kayıt olma şartını taşıyan ve öğrenim gördüğü okulun 8’inci sınıfına devam eden öğrenciler merkezî sınava başvurabilir.

  • Yurt dışında e-okul sisteminde kayıtlı olmayan okullarda öğrenim gören öğrencilerin başvuru şartları nelerdir?

30/5/2019 tarihli ve 30789 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan “Millî Eğitim Bakanlığı Denklik Yönetmeliği” esas alınarak öğrenim belgesi kontrol edilenler Türkiye’deki 8’inci sınıf seviyesine denk sınıfta öğrenim görüyor olmak şartıyla;

  • Başvurularını, 03-14 Nisan 2020 tarihleri arasında Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçilik, Başkonsolosluk veya Konsoloslukları üzerinden yapacaklardır,
  • Kılavuzda yer alan EK-1 “Yurt Dışında e-Okul Sistemine Kayıtlı Olmayan Öğrenciler İçin Merkezî Sınav Başvuru Formu”nu eksiksiz ve doğru bilgilerle dolduracak ve yurt dışında bulunan Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçilik, Başkonsolosluk veya Konsolosluk yetkililerine onaylatacaklardır

2020 LGS Sınav Kapsamı ve Kazanımlar Listesi2020 yılında gerçekleştirilecek “Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınav“a esas olan derslere ait konu, kazanım ve açıklamalar belirlenmiştir.

Belirlenen konu, kazanım ve açıklamalara ulaşmak için tıklayınız.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Açık Lise sınavlarına hazırlanmanın en kolay hali: AçıkTercih AÖL Test Çöz!

Mobil Uygulamamızı İNDİRİN! AÖL Yeni Müfredat Çıkmış Sınav Sorularını Çözün!


Etiketler:
Eklenme Tarihi: 6 Nisan 2020